Naujienos

 

 

 

 

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ IKT koordinatoriumi paskirta Toma Bitytė.

Kontaktinė informacija: tel.: 8 67729394       This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro - valstybinio lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 12 d. sprendimu Nr. V-343 „Dėl koronaviruso (Covid-19) valdymo priemonių“, nuo 2020 m. kovo 16 d. Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ sustabdytas vaikų ugdymo procesas. Darbuotojai dirba nuotoliniu būdu. Įstaigoje budinčio kontaktinio darbuotojo telefonas: 868326654.

 

 

 

DĖL KORONAVIRUSO PLITIMO GRĖSMĖS STABDOMAS DARBAS ŠVIETIMO ĮSTAIGOSE


Informuojame Jus, kad nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose, t.y. universitetuose, kolegijose ir mokyklose, taip pat dienos ir užimtumo centruose, neveiks darželiai, neformaliojo švietimo įstaigos. Toks sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje.

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, ugdymo įstaigos vienareikšmiškai yra tos vietos, kur rizika virusui plisti yra itin didelė.

„Turime visomis priemonėmis stabdyti viruso plitimą. Kol kas skelbiame švietimo įstaigose privalomas dviejų savaičių mokinių ir studentų atostogas“, - sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.  Pedagogai per mokinių atostogas dirba, tačiau įstaigos nustatyto darbą nuotoliniu režimu.

Rekomenduojam darbdaviams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu, o nesant tokiai galimybei išduoti nedarbingumo pažymėjimą tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu.

Lietuvoje jaunesni nei 6 metų vaikai arba vaikai su negalia atsižvelgiant į jų specialiuosius poreikius be objektyvios būtinybės neturėtų būti paliekami vieni, juos turėtų prižiūrėti arba suaugusieji, arba vyresni nei 14 metų paaugliai. Tai reiškia, kad sustabdžius ugdymo procesą mokinukai jau galėtų pabūti vieni namuose, o darželinukams reiktų vyresniųjų priežiūros.

„Norime informuoti tėvus su mažais vaikais, kad laikinai sustabdžius ugdymo procesą, egzistuoja net keletas galimybių, kaip galima jais pasirūpinti. Rekomenduojame pirmiausia tartis su darbdaviais dėl nuotolinio darbo, o jeigu tai neįmanoma, tuomet kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo, pasitelkti giminaičių pagalbą arba išeiti trumpų atostogų“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kokius variantus gali pasirinkti tėvai ir globėjai, auginantys mažus vaikus, kuriems reikia priežiūros:

NUOTOLINIS DARBAS. Tėvai ar globėjai gali prašyti darbdavio galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu darbdavys neįrodo, kad nuotolinis darbas sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip 1/5 viso darbo laiko, kai to pareikalauja nėščia, neseniai pagimdžiusi ar krūtimi maitinanti darbuotoja, taip pat – darbuotojai, auginantys vaiką iki 3 metų, vieni auginantys vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų.

NEDARBINGUMO PAŽYMĖJIMAS. Kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas, darželinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų tėvai ar globėjai gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų išdavimo. Šiuo laikotarpiu iš „Sodros“ mokama ligos išmoka, kuri siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.

ATOSTOGOS. Tėvai arba globėjai gali prašyti darbdavio suteikti atostogas – kasmetines arba nemokamas.

PAGALBA. Vaiku gali pasirūpinti kiti tėvų parinkti asmenys: seneliai, vyresni broliai ar seserys ir panašiai.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės pamokas mokyklose sustabdė ir kitos Europos šalys. Mokyklos laikinai uždaromos Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje. Be mokinių iš šalių, kuriose didžiausias viruso protrūkis, pamokų kurį laiką nelankys ir Danijos, Lenkijos, Čekijos, Rumunijos, Graikijos mokiniai. Kitose šalyse veiklą stabdo pavienės mokyklos, kuriose fiksuotas koronaviruso atvejis, tačiau šalies mastu ribojamas dalyvavimas masiniuose renginiuose, atšaukiamos mokinių ekskursijos.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

 

 

PATRIOTINIO EILĖRAŠČIO DEKLAMAVIMO ŠVENTĖ

„AŠ LIETUVĄ NEŠUOSI ŠIRDYJE“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Radviliškio lopšelis-darželis ,,Žvaigždutė“ organizavo tradicinę patriotinio eilėraščio deklamavimo šventę ,,Aš Lietuvą nešuosi širdyje“  šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Šį kartą renginys vyko kitaip - virtualiai. Iš įvairių miestų ir miestelių pedagogai siuntė video filmukus, kuriuose tautine atributika pasipuošę, puikiai nusiteikę jų ugdytiniai su meile deklamavo pačius gražiausius eilėraščius, skirtus Lietuvai. Video įrašų peržiūra visus labai sužavėjo – pasirodo, naudojant naujausias kompiuterines technologijas, galima puikiausiai bendrauti ir švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę kartu, apsijungiant draugėn net iš toliausių šalies vietovių. O kiek daug meilės savo tėvynei liejosi iš mažųjų širdelių visos šventės metu. Nei vieno deklamatoriaus neliko neįvertinto – visi dalyviai gavo gražius padėkos raštus.

 

KAZIUKO MUGĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Kovo 4 dieną Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko tradicinė Kaziuko mugė. Nuo pat ryto vaikučiai kartu su tėveliais pasinėrė į mugės šurmulį. Prekeivių stalai mirgėjo nuo darbelių gausos, prie kurių įsitaisė ir mamytės, ir patys mažieji pardavėjai. Šauniosios organizatorės pasipuošusios tautiniais rūbais, visiems dovanojo mugės simbolį - riestainį, o liaudiška muzika bei gera nuotaika aidėjo visame darželyje.

 

PATIRTINIS UGDYMAS PATIEMS MAŽIESIEMS

 

Patys mažiausieji Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Meškučių“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja Rita ir judesio korekcijos pedagoge Toma drąsiai žengia patirtinio ugdymo takeliu - kartu žaisdami su įvairiomis, patraukliomis priemonėmis, lavina ne tik smulkiąją pirštukų motoriką, bet ir tyrinėja pačias priemones, su kuriomis smagu žaisti. Mažieji jau išbandė įvairius (veikimo) žaidimo būdus. Edukacinių užsiėmimų metu, atlikdami patrauklius, paprastus ir saugius pratimus, vaikai lavina pusiausvyrą ir judesio koordinaciją, atlieka taisyklingo kvėpavimo pratimus. Šios veiklos, lydimos muzikinio fono, kuria puikią nuotaiką, teikia vaikams didelį patirtinio, atradimų bei judėjimo džiaugsmą.

 

 

 

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Vasario 26 dieną Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“ 1 etapas. Jas surengti pakvietė Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija RIUKKPA. Žaidynes organizavo mokytojos metodininkės J. Bučinskytė ir R. Šilianskienė, mokytojos A. Vaitekūnaitė, E. Čeplinskytė, visuomenės sveikatos specialistė R. Tamošiūnaitė. Šio renginio tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant vaikų prigimtinį judėjimo poreikį. Sporto šventėje dalyvavo visų lopšelio-darželio grupių ugdytiniai. Ryžtingai nusiteikę vyresnieji sporto šventės dalyviai rungtyniavo estafečių varžytuvėse, mažesnieji žaidė įvairius judrius žaidimus su sportiniu inventoriumi, o patys mažiausieji susikūrė spalvotų kamuoliukų šventę. Visi sportininkai buvo apdovanoti RIUKKPA diplomais.

 

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ ,,ŽVAIGŽDUTĖJE”


Siautulingos, triukšmingos ir labai linksmos Užgavėnės nuvilnijo „Žvaigždutėje“. Kaip ir pridera, šią dieną dideli ir maži pasipuošę Užgavėnių šventei būdingais aprėdais, vijo žiemą lauk iš kiemo keldami didelį triukšmą ir smagiai šurmuliuodami. Kad mažiesiems nešaltų nosytės Užgavėnių šventė persikėlė į darželio aktų salę, kurioje visi pasidabinę riestainių karoliais dainavo liaudiškas daineles  ir, žinoma, vaišinosi gardžiais blynais, kuriuos iškepė darželio virėjos. Tokios gražios lietuvių liaudies tradicijos, suteikia ne tik džiugių emocijų, bet ir gerų prisiminimų.

 

Vasario 21 dieną lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ komanda dalyvavo Šiaulių regiono olimpiniame festivalyje „Žaidimų fiesta“, sporto arenoje. Komandą sudarė 3 „Drugelių“ ir 3 „Giliukų“ grupių ugdytiniai, auklėtojos: J. Bučinskytė ir R. Mateliūnienė. Vaikai varžėsi estafečių rungtyse. Dalyvaudami fiestoje ugdytiniai ugdė vikrumą, šoklumą, drąsą, lavino teigiamas emocijas sportuojant  su bendraamžiais. Visos komandos buvo apdovanotos prizais, laimėjo draugystė.


 

AMSIUKO PAMOKĖLĖS „ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIAMS

 

Policijos bičiulis Amsius jau nebe pirmą kartą aplankė Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ugdytinius, suteikė jiems ne tik daug džiugių akimirkų, bet ir naujų žinių, kaip išvengti pavojų bei apsaugoti save tamsiu paros metu. Visos veiklos metu netrūko Amsiaus ir jo draugo Šviesoforo organizuotų saugaus eismo žaidimų, estafečių ir, svarbiausia, teigiamų vaikų emocijų. O užbaigiant gražų susitikimą su Amsiumi, buvo organizuota linksma atšvaitukų paieška pasitelkiant šviesą spindinčius žibintuvėlius. Susitikime su Amsiumi dalyvavusi sveikatos priežiūros specialistė R. Tamošiūnaitė visus vaikus apdovanojo Radviliškio visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis. Amsiuko pamokėlės „Žvaigždutės“ vaikučiams – tai puikus patirtinis ugdymas, kai mažieji patys patiria, dalyvauja, sužino bei atranda.


„ŽVAIGŽDUTĖJE“ NUAIDĖJO LIETUVOS GIMTADIENIO ŠVENTĖ

 

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ meninio ugdymo mokytoja D. Pranaitytė, judesio korekcijos, specialioji pedagogė T. Bitytė, auklėtoja E. Čeplinskytė, vyresnioji auklėtoja R. Nevedomskienė išradingai organizavo Lietuvos valstybės atkūrimo šventei skirtą išplėtotų veiklų pynę „Mes – Lietuvai!”. Šio gražaus renginio  tikslas - ugdyti vaikų pilietiškumo jausmą, pagarbą savo šalies istorijai bei praeičiai, kultūrai, žmonėms, meilę gimtajam žodžiui, dainai, šokiui. Pasipuošus tautiniais rūbais, susibūrus visiems kartu, linksmai šokta, dainuota, deklamuotos gražiausios eilės apie gimtinę, savo miestą. Visos šventės metu iš mažų širdelių sklido didelė meilė Lietuvai.

 

PATYRIMINIS UGDYMAS DALYVAUJANT EKOLOGINIAME PROJEKTE
,,EKO NAMAS“


Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė bendradarbiauja su Gražinos pagrindine mokykla, kuri pakvietė darželio ugdytinius dalyvauti ekologinio projekto kūrybinėse dirbtuvėse „EKO NAMAS“. „Ančiukų“ grupės komanda – 3 ugdytiniai kartu su auklėtojomis N. Červonikova ir N. Gulbinienė dalyvavo projekto praktinėse-kūrybinėse dirbtuvėse, kur turėjo galimybę įkurti ekologišką modernų „Senelio Eko namą“ su jaukia aplinka. Senelis labai mėgsta meistrauti: įkūrė vėjo jėgainę, saulės baterijas, nuotekų valymo įrenginį, šilumos siurblį oras-vanduo, šulinį. Senelio baldai: staliukas, suoliukai, lovytė ir skrynia pagaminti iš ekologiškos medienos. Ugdytiniai įkurtą senelio Eko namą pristatė projekto dalyviams, kurie buvo labai nustebinti šio namo modernumu. Tai puikus patyriminis ir ekologinis ugdymas ikimokykliniame amžiuje. Už kūrybiškumą, originalias idėjas „Ančiukų“ grupės komanda buvo apdovanota padėka ir dovanėlėmis.

 

„ŽVAIGŽDUTĖ“ TARPTAUTINIO PROJEKTO „SOCIO-EMOCINIŲ GEBĖJIMŲ LAVINIMAS PRADINIO UGDYMO KLASĖSE“ DALYVIAI

 

Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė" kaip asocijuoti partneriai prisijungė prie tarptautinio projekto ,,Socio-emocinių gebėjimų lavinimas pradinio ugdymo klasėse“ (orig. Socio-emotional Capacity Building in Primary Education" (PSsmile)). Šis projektas truks 3 metus. PSsmile projekto tikslas: skatinti socialinių ir emocinių gebėjimų lavinimą ugdymo įstaigų bendruomenėse. Mūsų įstaigos pedagogai turės puikią galimybę tobulinti savo socio-emocinius įgūdžius įsijungdami į projekto seminarus, sukurtų produktų testavimą, o taip pat ir keistis žiniomis ir patirtimi bendradarbiaudami su kitomis Lietuvos institucijomis. Prie projekto taip pat kviesime prisijungti ir ugdytinių tėvelius, kurie taip pat galės tobulinti savo socio-emocinius įgūdžius naudojant mobiliąją programėlę, o vėliau savo pavyzdžiu ir edukacija perduoti vaikams.
Pagrindiniai rezultatai, kurie bus grindžiami tarptautine patirtimi ir praktika:
1. Socio-emocinių įgūdžių ugdymo metodinė medžiaga pedagogams.
2. Socio-emocinių įgūdžių ugdymo programa ir mokymai specialistams (pradiniai mokymai vyks tarptautiniu mastu, vėliau patirtis bus perduodama nacionaliniame lygmenyje dalyvaujančioms institucijoms).
3. Socio-emocinių įgūdžių lavinimo mobilioji programėlė, skirta tėvams ir pedagogams.
4. Socio-emocinių įgūdžių ugdymo el. kursas.
Daugiau informacijos apie projektą galite rasti projekto tinklapyje: http://pssmile.emundus.eu

Projektas koordinuojamas Lietuvos institucijos - VšĮ „eMundus“. Projekte dalyvauja partneriai iš 5 šalių: Lietuvos, Bulgarijos, Italijos, Graikijos, Portugalijos. Projektas finansuojamas Europos Komisijos ir vykdomas pagal Erasmus+ programą, Strateginių partnerysčių paprogramę Bendrajame ugdyme.SAUSIO 13-OJI - LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA "ŽVAIGŽDUTĖJE"RADVILIŠKIO LOPŠELIS-DARŽELIS "ŽVAIGŽDUTĖ" PRIPAŽINTA AKTYVIA MOKYKLA. DŽIAUGIAMĖS IR DIDŽIUOJAMĖS!


 

Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ dalyvauja socialinėje iniciatyvoje „Sveikatai palanki ugdymo įstaiga“, todėl sausio 8 dieną į darželį pas mažuosius į svečius atvyko „Brokoliukas“. VŠĮ „Sveikatai palankus“ organizavo sveikos mitybos edukacinę pasaką – spektaklį „Brokoliuko kelionė ir nuotykiai po sveikatos karalystę“. Vaikai prisiminė sveikos mitybos pagrindus, klausėsi teatralizuotos pasakos, dalyvavo žaidimuose, buvo apdovanoti prizais. Mažieji su džiaugsmu pasidalino savo žiniomis apie sveiką mitybą, valgymo kultūrą ir sveiką gyvenimo būdą.


TRYS KARALIAI „ŽVAIGŽDUTĖJE“


 

 

 


Sprendimas UAB "Tiki Max" www.tikimax.lt 8-422-50683