Archyvas 2018 m.

 

„ŽVAIGŽDUTĖJE“ BALTAS GRUODIS DOVANOJO DAUG PRASMINGŲ RENGINIŲ

 

„Žvaigždutės“ darželyje adventiniu laikotarpiu vyko daug gražių ir prasmingų renginių. Į šiltą Padėkos vakarą „Ačiū už Jūsų gerumą“ aptarti kartu nuveiktus darbus susirinko didelis būrys  darželio bendruomenės narių. O baltą, ramų vakarą „Sušildykim viens kitą gerumu“ lydėjo metų įspūdžiai, prisiminimai, moterų ansamblio atliekamos ramios dainos ir giesmės, visi kartu prisiminėme praėjusių metų išvykas, ramioje bendrystėje  su Radviliškio parapijos klebonu, dekanu Tadu Rudžiu palydėjome išeinančius metus. Besibaigiančius metus kolektyvas palydėjo ir įspūdinga kelione į Kalėdinį Gardiną. O gruodžio viduryje visas darželis pakvipo kalėdiniais kepiniais – įstaigoje surengta  gražia tradicija tapusi Gerumo ir Pyragų diena, kurios metu lankytojų paaukoti pinigai bus padalinti labiausiai jų stokojančioms ugdytinių šeimoms,  kad šventinis stalas būtų gausesnis,  o mažųjų svajonės  įgyvendintos. Prieškalėdinę savaitę  visų grupių vaikučius aplankė Kalėdų senelis ir linksmuolė Kakė Makė. Vaikučiai deklamavo eilėraščius, dainavo, šoko ir vaidino, na  o Kalėdų senelis  savo stebuklingame maiše rado kiekvienam taip lauktą dovanėlę. Gausybė renginių sukvietė visus ne tik dar labiau susitelkti, bet ir nuteikė gražiems ateities darbams bendrystėje mūsų vaikučių labui.

 

„ŽVAIGŽDUTĖJE“ PRAKARTĖLIŲ  PARODA – KONKURSAS

,,STEBUKLO BELAUKIANT‘‘

 

Pradėjus ramųjį advento laikotarpį, Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė organizavo Prakartėlių parodą – konkursą „Stebuklo belaukiant“. Šis renginys skirtas Tėvo Stanislovo metams paminėti. Šviesaus atminimo Algirdas Mykolas Dobrovolskis (Tėvas Stanislovas) buvo gimęs Radviliškyje. Tapęs kunigu, pamokslininku, vienuoliu kapucinu, Lietuvos pasipriešinimo sovietinei okupacijai veikėju, Tėvas Stanislovas pelnė garbių apdovanojimų ir daugybės žmonių meilę. Todėl šios parodos - konkurso tikslas – minint Tėvo Stanislovo metus, puoselėti ir tęsti katalikiškąsias sakralines bei etnines lietuvių tautos tradicijas, skatinti kūrybinę iniciatyvą perteikiant Adventinio ir Kalėdinio laikotarpio tradicijas bei įprasminti  kūrybiniais darbais Tėvo Stanislovo atminimą. Prakartėles gamino visa įstaigos bendruomenė. Darbus vertino Radviliškio lopšelio–darželio „Žvaigždutė“ direktoriaus įsakymu sudaryta vertinimo komisija, kuriai išrinkti kūrinius – nugalėtojus tikrai buvo ypač sunku. Visi  dalyviai  buvo apdovanoti Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“  Padėkos raštais,  laimėtojams atiteko prizas – įspūdinga apmąstymų kelione į Tėvo Stanislovo gyvenimo ir palaidojimo vietą – Paberžę, o parodos - konkurso  nugalėtojų Prakartėlė papuoš Radviliškio parapijos bažnyčią prieš šv. Kalėdas. Taip „Žvaigždutėje“ visa susitelkusi  bendruomenė kartu laukia Kalėdinio stebuklo bei nuo mažų dienų   ugdo vaikų  katalikiškąsias, tautines, dorines bei dvasines vertybes.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ BENDRUOMENĖ SUSITELKUSI PRADĖJO ADVENTO LAIKOTARPĮ

 

Visa lopšelio–darželio “Žvaigždutė“ bendruomenė advento laikotarpį pradėjo vieningai susitelkusi   Radviliškio parapijos bažnyčioje. Čia į šv, mišias už darželio bendruomenę susirinko ne tik visi darbuotojai, vaikučiai, jų tėveliai, bet mažuosius atlydėjo ir jų seneliai, vyresnieji šeimos nariai. Vaikai čia sunešė savo žibintus, o pedagogai – grupių advento vainikus, kurie, palaiminti Radviliškio parapijos klebono, dekano Tado Rudžio, parsinešti į darželį, visus džiugins ir nuteiks gerumui visą laikotarpį iki Kalėdų. Visų mišių metu skambėjo sakralinio mažųjų choriuko  „Žvaigždutė“ giesmelės. Su didžiule meile tėvai laimino ir glaudė savo mažuosius. Gerumo ir meilės ugnelė, įžiebta šio ypatingo vakaro metu, ilgam išliks visų širdyse, skleisdama daugiau šilumos artimui, daugiau pagarbos esančiam šalia ir kiekvieno noro būti geresniu.

 

ŠEIMŲ VARŽYTUVĖS „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Lapkričio 21 dieną  į „Žvaigždutės“ darželį sugužėjo didelis būrys tėčių ir mamų, kuriuos sukvietė auklėtojų metodininkių, sveiko gyvenimo būdo propaguotojų Jolantos Bučinskytės ir Rolandos Šilianskienės organizuotos šeimų varžytuvės „Šauniausia sportuojanti šeima“. Šią sveikuolišką iniciatyvą palaikė ir Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistė Rita Tamošiūnaitė. Gražaus sveikatinimo renginio tikslas - kuo daugiau vaikų šeimų įtraukti į aktyvų sportą, sveiką gyvenseną,  gerą laisvalaikio praleidimą kartu ir pajusti  bendravimo bei artumo  džiaugsmą su savo vaiku ir su kitomis   šeimomis. Labai smagu buvo matyti didžiulį būrį atvykusių gerai nusiteikusių tėčių,  mamų ir kitų šeimos narių. Visus dalyvius pasveikino ir palinkėjo sėkmės bei džiugios nuotaikos lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktorė. Varžytuvės vyko labai entuziastingai ir nuotaikingai. Linksmosios estafetės su inovatyviomis, daugiafunkcinėmis sporto priemonėmis sekė viena po kitos, o ryžtas ir užsidegimas liejosi per kraštus, nes suaugusiuosius palaikė mažieji, o mažuosius energingai ragino suaugusieji. Smagiausios užduotys mažiesiems – atliktos kartu su savo tėveliais. Graži  ir turininga sporto šventė prabėgo nepastebimai. Visos šeimos buvo apdovanotos padėkos raštais ir sveikuoliškomis dovanėlėmis, o pradėtos diegti sportinės idėjos bei šiltas artumo jausmas ilgam liks kiekvieno širdyje. Sportavimo virusas toliau sklinda po visą darželio bendruomenę.

 

TARPTAUTINĖ  TOLERANCIJOS  DIENA  „ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELYJE

 

Lapkričio 16 dieną „Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje buvo organizuota Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – raktas.

Kaip paaiškinti vaikams kas tai yra tolerancija? Lopšelio-darželio socialinė pedagogė Nida Barauskienė, kuri organizavo šią dieną, bei visos vaikus ugdančios pedagogės ieškojo priemonių ir būdų, kaip  suprantamai ir paprastai vaikams paaiškinti žodžio „tolerancija“ reikšmę. Grupėse vaikai su auklėtojomis ieškojo žodelių, kurie padėtų suprasti, kad tolerancija - tai pakantumas, kantrybė, atjauta, pagarba kitokiam, nesvarbu, kas tai būtų. Vaikai kasdieninių situacijų pavyzdžiais mokėsi pripažinti ir gerbti skirtumus, suvokti, kokias pasekmes gali sukelti priešiškumas kitam, kitokiam.

 

„BORUŽĖLIŲ“GRUPĖS VAIKAI PAMINĖJO EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENĄ

 

Boružėlių“ grupės ugdytiniai, projekto „Augame sveiki“ dalyviai, kartu su auklėtojomis Gražina Legeckiene ir Audrone Norkiene turiningai, įdomiai pasitiko Europos sveikos mitybos dieną.  Jau išvakarėse vaikučius aplankė Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistė  Rita Tamošiūnaitė. Ji su mažaisiais diskutavo apie sveikos mitybos svarbą jau nuo vaikystės ir visiems padovanojo užduočių knygeles. Lapkričio 8 dieną visi pradėjo sportuodami. Grupėje žaidė didaktinius žaidimus, suko ratelius, vardino vaisių ir daržovių pavadinimus ir jų gerąsias maistines savybes. Prausykloje vaikų laukė Kakės Makės siurprizas – muilas-putos. Tad, švariai nusiplovę rankutes, būsimieji sveikuoliai gražiai ir skoningai pasidengė stalus, ragavo įvairiaspalvius vaisius ir daržoves, nustatinėjo jų skonines savybes, ragavo sultis ir bandė atspėti iš ko jos išspaustos. Rytmetys užbaigtas įdomių edukacinių užduočių atlikimu. Džiugu  matyti, kad projekto dalyviai jau turi daug žinių apie sveiką mitybą, o žaisdami jas dar kartą įtvirtino. Puiku, kad prie šios veiklos visada geranoriškai prisideda ir ugdytinių tėveliai – juk sveika mityba – sveikatos pagrindas priklauso nuo visų mūsų bendrų pastangų.

 

„ŽVAIGŽDUTĖJE“  SPORTO ŠVENTĖ  „JUDĖKIME ŠOKIO RITMU“

 

Spalio 25 dieną lopšelio–darželio „Žvaigždutė“ pedagogės, mokytojos metodininkės Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė pakvietė visus darželio vaikučius į linksmą ir nuotaikingą sporto šventę „Judėkime šokio ritmu“. Šventės tikslas - stiprinti vaikų fizinę sveikatą taikant netradicinę judėjimo formą – šokį. Renginys pasitarnavo vaikų sveikatos stiprinimui, vaikų fiziniam aktyvumui, skatino vaikų kūrybiškumą, sumanumą save išreiškiant judesiu. Patys mažiausieji ugdytiniai šoko savo grupėse, didesni rinkosi šokti sporto salėje.  Šventę vainikavo bendras šokis „Saulės zuikučiai“. Tai tikra šokio fiesta mažiesiems. O kaip visiems smagu sportuoti šokio ritmu, kiek džiugių emocijų, šypsenų ir linksmo klegesio!

 

JOLANTA BUČINSKYTĖ - KONKURSO  „SVEIKIAUSIAS MOKYTOJAS 2018“ NUGALĖTOJA

 

Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad Radviliškio lopšelio–darželio „Žvaigždutė“ mokytoja metodininkė Jolanta Bučinskytė tapo konkurso „Sveikiausias mokytojas 2018“ nugalėtoja. Šį konkursą organizavo  Radviliškio rajono Visuomenės sveikatos biuras. Jolanta Bučinskytė, yra ypač iniciatyvi, novatoriška pedagogė, siekianti inovatyviai puoselėti sveiko gyvenimo būdo propagavimą savo asmeninėje bei darbinėje aplinkoje. Tai mokytoja metodininkė, kuri savo veikla yra gerai žinoma ne tik Radviliškyje, bet ir šalyje.  Nugalėtoją šiltai pasveikino, diplomą bei dovanas įteikė .Radviliškio rajono Visuomenės sveikatos biuro l.e.p. direktorė Skaidrė Armonienė, lopšelio–darželio „Žvaigždutė“ direktorė Regina Ivanauskaitė ir visos kartu besidžiaugiančios kolegės. Sveikiname Jolantą!

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIAI DŽIAUGIASI ŠILTNAMIU


Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ laimėjo Žemės ūkio rūmų konkursą "Auginu pats - auginu Lietuvai!" ir be galo džiaugiasi puikiu prizu – šiltnamiu. Tai nuostabi Žemės ūkio rūmų dovana  vaikučiams, kuri į darželio kiemą atkeliavo 2018 m. birželyje. O spalio 11 d. pasidžiaugti šiltnamyje užaugintu derliumi į darželį atvyko ir Lietuvos Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Danguole Kuzmienė bei Radviliškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius. Svečiams buvo parodytas Močiutės sodelis, kuriame puikuojasi gražusis šiltnamis, pristatytas  užaugintas daržovių derlius, papasakota, kaip, augindami daržoves šiltnamyje, vaikai turėjo galimybę susipažinti su augalų gyvenimo ciklu, darbais, kurie atliekami kiekvienu metų laiku - nuo sėjos pradžios iki derliaus nuėmimo ir šiltnamio paruošimo žiemos laikotarpiui. Turėdami šiltnamį, mažieji galėjo džiaugtis savo darbo rezultatais, aktyviai dalyvauti integruoto sveikatai palankios mitybos mėnesio „Obuoliuko dienos“ veiklose, „Drugelių“ grupės bendruomenės sveikos mitybos šventėje „Oranžinė diena“, kuri buvo organizuota įgyvendinant tarptautinį švietimo įstaigų bendruomenių ekologinį – socialinį švietimo projektą „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“.

Darbai šiltnamyje suteikė vaikams ne tik daug malonumo, bet ir žinių, skatino mažuosius bendradarbiauti ir ugdė atsakomybę už bendrą darbą bei laukiamus rezultatus. O koks puikumėlis skanauti savo užsiaugintas daržoves, gėrėtis jų gausa ir rengti gražias Dėdės derliaus parodas.

 

 

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ BENDRUOMENĖ VĖL KELIAVO KARTU


Saulėtą ir šiltą spalio šeštadienį  darnus „Žvaigždutės“ kolektyvas vyko į jau tradicija tapusią rudeninę kelionę. Šį  kartą aplankėme Zanavykų kraštą. Pamatėme daug Suvalkijos žymių vietų, grožėjomės Sudargo piliakalnių kompleksu ir neįkainuojamais vaizdais į Nemuną.

Puikus oras, gera nuotaika ir vyravusi ypatinga atmosfera keliaujant kartu, pasitarnavo tam, kad diena, kolektyvo praleista kartu, ne tik  prabėgo nepastebimai, bet dar labiau sutelkė visus bendrystei ir darniam darbui.


 

TĖVŲ DIENA JAU TAPO GRAŽIA TRADICIJA

 

Spalio pirmąją savaitę lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyksta labai visų vaikučių laukiamas renginys „Tėvai vaikams“. Tą dieną įvairiausias veiklas, pramogas ir rytmečius vaikams veda jų tėveliai. Šiais metais „Meškučių“, „Šuniukų“ ir „Viščiukų“ grupių ugdytiniai sulaukė labai didelio būrio mamų. Jos kartu su vaikais paruošė Meškučio gimtadienį su pasakomis, žaidimais ir vaišėmis. „Ančiukų“, „Lapiukų“ ir „Ežiukų“ grupių mamos sekė pasakas bei kūrė balionų įdomybes. „Drugelių“ ir „Žirniukų“ vaikams močiutės ir mamos vedė valandėles apie dantukų priežiūrą, puošė visų veidelius,  mokė aplikuoti ir piešti. „Bitučių“, „Giliukų“, „Boružėlių“ ir „Kiškučių“ ugdytiniai žaidė didaktinius žaidimus, gamino sveikuoliškus sausainius, muzikavo ir kūrė darbelius iš gamtinės medžiagos.  Ši tėvų diena – puikus gražaus ir darnaus  įstaigos pedagogų ir ugdytinių tėvelių bendradarbiavimo pavyzdys.

 

„ŽVAIGDUTĖS“ VAIKAI MOKOMI MAITINTIS SVEIKAI

 

Visą rugsėjo mėnesį lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko integruotas sveikatai palankios mitybos mėnuo „Obuoliukų dienos“.  Šį mėnesį organizavo „Boružėlių“ grupės auklėtojos Gražina Legeckienė ir Audronė Norkienė su savo ugdytiniais, projekto „Augame sveiki“ dalyviais. Šios iniciatyvos tikslas - skatinti  darželio ugdytinių poreikius ir  įgūdžius sveikai maitintis. Kiekvienoje lopšelio–darželio grupėje vyko įsimintinos veiklos: lopšelio grupėse auklėtojos supažindino tėvelius su sveikatai palankios mitybos įgyvendinimu  mūsų įstaigoje, apie tai išleido lankstinuką ir kartu su tėveliais parengė parodą „Rudens gėrybės“, darželio grupių vaikai dalyvavo pažintinėse – edukacinėse veiklose kartu su mamomis, rengė plakatų ir sodo bei daržo gėrybių parodas, plenerus, linksmus šventinius rytmečius. Visose veiklose pagrindiniu akcentu tapo obuolys - sveikas, turtingas vitaminais  ir lengvai šiuo metų laiku randamas vaisius. O visas integruotas mėnuo nepraėjo veltui – mažieji „Žvaigždutės“ vaikučiai, smagiai žaisdami ir noriai skanaudami rudens gėrybes,  išmoko daug sveikos mitybos paslapčių.

 

ORANŽINĖ DIENA  „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Spalio 2 dieną vyko „Drugelių“ grupės bendruomenės sveikos mitybos šventė ,,Oranžinė diena‘‘. Šis renginys organizuotas įgyvendinant tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projektą  ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė “.  Projekto, kurį įgyvendina sumaniosios pedagogės Rima Mateliūnienė ir Vitalija Navickienė,  tikslas –mokyti vaikus užsiauginti patiems moliūgų iš mažų sėklelių, iš gražuolių daržovių komponuoti parodas bei puošti savo įstaigos lauko erdves, o galiausiai -  vaišintis sveikais, iš moliūgų pagamintais įvairiausiais patiekalais, gerti jų oranžines sultis. Improvizuotą kavinę, kurią edukacinių aplinkų miestelyje įkūrė išradingosios „Drugelių“ grupės pedagogės ir jų padėjėja Roma Navikienė,  aplankė visa lopšelio–darželio bendruomenė. Lankytojai vaišinosi tik ką išspaustomis vitaminingomis moliūgų sultimis ir sveikuoliškais patiekalais iš moliūgų, kuriuos pagaminti padėjo išradingosios mamytės. Kavinės šeimininkai ne tik visus noriai vaišino rudens vitaminais, bet ir  dovanojo linksmas  šypsenas, skleidė gerą nuotaiką – edukacinių aplinkų miestelis visą dieną švytėjo nuo oranžinių patiekalų, oranžinių aprangų, kuriomis buvo pasipuošusi visa organizatorių bendruomenė ir nuo gražių oranžinių šypsenų.

 

Tai dar vienas inovatyvus žingsnis puoselėjant ugdytinių bei jų šeimų  ekologinę   savimonę, sveiką mitybą ir gyvenseną.

 

FUTBOLIADA „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Radviliškio „Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje vyko UEFA inicijuota masinio futbolo savaitės šventė „Futboliada“. Šventės tikslas -  suteikti vaikams džiugių emocijų ir didinti vaikų motyvaciją žaidžiant mažąjį futbolą laisvalaikiu. Sporto šventę organizavo lopšelio-darželio pedagogės Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė. Renginyje dalyvavo „Kiškučių“, „Žirniukų“, „Boružėlių“, „Bitučių“, „Drugelių“ grupių gausus būrys mažųjų futbolininkų su savo auklėtojomis ir padėjėjomis. Vaikai noriai žaidė mažąjį futboliuką tris prieš tris, rungtyniavo estafetėse su futbolo kamuoliu, žaidė judriuosius žaidimus su dideliais kamuoliais, varė futbolo kamuolius tarp lankų.

 

Graži  futbolo šventė suteikė vaikams ne tik sportinio azarto bei ir daug džiugių emocijų.

 

BENUEINANTIS RUGSĖJIS  DOVANOJO GRAŽIŲ RENGINIŲ


Ilgai kovojusi vasara pasidavė rudeniui, tačiau darželyje smagu ir besikeičiant metų laikams. „Kiškučių“ grupės vaikai su auklėtojomis Vaida Balčiūnaite, Vaida Maraškaite ir Aurelija Norvaišiene  pakvietė visą darželio bendruomenę į  plenerą „Rudenėlio spalvos“. Visi drauge kūrė tautines  juostas iš pačių surinktos gamtinės medžiagos. Darželio kiemo erdvės nušvito nuo spalvų gausos.

 

Išradingai buvo papuoštas darželio kiemas ir nepaprastai laukiamai etnokultūros šventei - Mykolinėms.  Iš ryto pasirodžiusi saulė kėlė nuotaiką, tik tas vėjas niekadėjas  neleido užkurti tradicinio Mykolinių laužo ir išsikepti bulvių. Šventėje netrūko džiugaus šurmulio. Mykolienė kvietė visus linksmintis ir džiaugtis bulviakasio pabaiga.  Sukosi tradiciniai rateliai „Bulvienė“, Mikučiukas rugius sėjo“, „Kas ten darže auga“, „Turiu dvi, turiu tris“ ir gausybė kitų. Šoko ir dainavo visi darželio ugdytiniai. Vyresnieji „Kiškučių“ ir „Žirniukų“ vaikai minė mįsles, šmaikštavo ir spėjo orus. Po Mykolinių šventės  vaikų laukė kepta duonutė, vitaminingi sezoniniai vaisiai ir kvapnus kompotas. Na o gražių šventės įspūdžių užteko iki pat vakaro.

 

„ŽVAIGŽDUTĖJE“ UŽDERĖJO SVEIKUOLIŠKAS MOLIŪGŲ DERLIUS


Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ įgyvendinamas tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projektas  ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė “. Darželio šiltnamyje pačių vaikučių išauginti mažieji moliūgų bei vaistinių augalų daigeliai vasaros atostogų metu ne tik augo darželio kieme, bet ir buvo iškeliavę į namus, kad per vasarą išaugtų didelės gražios daržovės. Taigi, nekantriai laukėme oranžinio derliaus. Atėjo laikas sugrąžinti per vasarą užaugintas daržoves: moliūgus ir vaistinius augalus. O jų sukeliavo tikrai daug. Projekto organizatorės - auklėtojos Rima Mateliūnienė ir Vitalija Navickienė su vaikučiais ėmėsi kurti iš jų gražią parodą. Sveikuolių derliaus kompozicijos kūrime    „Sveikuolių moliūgų ir vaistinių augalų bičiulystė‘‘ dalyvavo visa Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė. Smagu buvo pažiūrėti, kaip mažieji su pedagogėmis ėmėsi kurti kompoziciją, kurios akcentas -  sveikuoliški gražuoliai moliūgai,  apsupti vaistinių augalų draugijos. Kiekvienam buvo smagu gerėtis bei didžiuotis savo  užaugintu ir atneštu į darželį  derliumi kartu su draugais. Puiki gavosi paroda po atviru dangumi.

Šis projektas - tai inovatyvi pedagoginė meistrystė bei gražus įrodymas, kaip galima efektyvinti pedagogų ir šeimos partnerystę ir bendradarbiavimą, puoselėti ugdytinių bei jo šeimos narių dvasines, kūrybines galias globojant gamtą, ekologinę  savimonę bei sveiką gyvenseną.

 

 

SPORTO ŠVENTĖ ,,AKTYVUS RUGSĖJIS 2018“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ dalyvauja   respublikiniame projekte „Sveikatiada“. Tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, kurio įgyvendinimo metu darželyje  organizuojami  įdomūs sveikatingumo renginiai,  vaikai grūdinami,  mokomi gyventi sveikai. Projektą įgyvendina auklėtojos metodininkės Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė. Jau rugsėjis ,,Žvaigždutės“ darželyje išsiskyrė sportinių renginių gausa. Visa įstaigos bendruomenė dalyvavo sporto šventėje ,,Aktyvus rugsėjis 2018“, saugaus eismo akcijoje ,,Rieda ratai rateliukai“ bei paminėjo tarptautinę taikos dieną. Sportinių renginių metu visi dalyviai pasiskirstė sportuoti į atskiras sekcijas: vyresnieji smagiai lenktyniavo su dviratukais ir paspirtukais, varžėsi linksmosiose estafetėse, jaunesnieji bandė savo vikrumą, žaidė sportinius žaidimus, o patys mažiausi mėtė kamuoliukus ir vežiojo mašinėles bei vežimėlius. Taigi, judėjo krutėjo visi visi darželiečiai. Šventę vainikavo taikos simbolis ,,Saulutė“, kurią sudėjo sustoję patys vaikai.

Tokia aktyvi sporto šventė suteikė puikią galimybę vaikams laisvai judėti, linksmai žaisti, draugiškai lenktyniauti ir, žinoma, suteikė daug džiugių akimirkų.

 

MANKŠTIADA „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Rugsėjo 18 dieną Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko linksmoji  mankštiada ,,Mums mankšta labai svarbi, tai mankštinamės visi“. Kaip smagu buvo visiems kartu pasimankštinti, pasportuoti. Pajudėti į sporto aikštelę  atėjo net patys mažiausieji -  lopšelinukai. Ši visuotinė mankšta darželyje organizuota įgyvendinant respublikinį projektą ,,Sveikatiada“. Linksmuolė ir Smalsuolė pelytės (auklėtojos Jolanta ir Rolanda) visus darželio vaikus žaismingai sukvietė į sporto aikštyną linksmai pasimankštinti skambant nuotaikingai muzikai.

Tokios mankštiados ne tik džiugiai nuteikia visai dienai, bet ir skatina bei žadina vaikų judėjimo poreikį lauke, grūdina mažųjų organizmą ir ugdo gebėjimą kilniai elgtis su bendraamžiais.


LOPŠELIS-DARŽELIS „ŽVAIGŽDUTĖ“ DALYVAUJA RESPUBLIKINIAME PROJEKTE „SVEIKATIADA“

 

Nuo 2018-2019 m. m. pradžios lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ dalyvauja dar viename -  respublikiniame projekte „Sveikatiada“. Tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, kuris suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Darželyje bus organizuojami  įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu vaikai grūdinsis,  stiprės fiziškai, plės savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Plačiau apie  respublikinį projektą „Sveikatiada“ galima rasti internetiniame puslapyje  http://sveikatiada.lt

 

STARTAVO NAUJIEJI MOKSLO METAI „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Atsisveikinę su gražuole vasara, jau įžengėme į spalvingąjį rugsėjį, o jis  lopšelyje–darželyje „Žvaigždutė“ prasidėjo gražia švente. Dvi linksmos pelytės, vyresniosios auklėtojos Mildutė Juozaitienė ir Vaida Maraškaitė, pasitiko ateinančius vaikučius ir jų tėvelius net prie įstaigos vartų ir kiekvieną pažymėjo spalvinga šypsenėle. Darželio kiemas pražydo įvairiaspalviais žiedais, ore besisupančiais balionais, skambėjo smagi muzika. Nuotaikos sklandė labai įvairios: vyresnieji iš tolo dalino šypsenas ir mojavo jau gerai pažįstamoms auklėtojoms ir jų padėjėjoms, mažesnieji nedrąsiai tipeno šalia tėvelių. Visus susirinkusiuosius pasveikino lopšelio–darželio direktorė Regina Ivanauskaitė ir Radviliškio parapijos klebonas, dekanas Tadas Rudys. Jie linkėjo prasmingų ir smagių žingsnelių žengiant į žinių pasaulį, ištvermės, kantrybės ir pakantumo. Pelytės pristatė pedagogus, perskaitė grupių vaikučių sąrašus – visus pasveikino bei palinkėjo gražios kelionės į savo grupes. Visi džiaugsmingai pasklido po vaikų belaukiančias, naujais žaislais ir ugdymo priemonėmis papildytas, atnaujintas grupes.  Vaikai džiaugėsi dar nematytais žaislais, prisiminė ir lengvai surado jau pamėgtus senuosius. Šventinė nuotaika neišsisklaidė iki pat vakaro - o tai  puikus ženklas dar vienai didelių darbų pradžiai...

 

DAR VIENA ETNOKULTŪROS ŠVENTĖ


Lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“ vaikai supažindinami su kalendorinėmis šventėmis kaip integruojančiosios etnokultūros ugdymo programos dalimi. Vaikas, pažindamas švenčių tradicijas ir papročius, socializuojasi kaip narys tos tautos, kuriai priklauso. Todėl lopšelyje-darželyje jau nuo mažens vaikai ugdomi pažinti ir perimti savo tautos kultūrą, papročius ir tradicijas.

Rugpjūčio 14 d. lopšelyje-darželyje vyko etnokultūros šventė ,,Žolinė“. Iš pat ankstyvo saulėto  ryto vaikučiai skubėjo į lopšelį-darželį nešini margaspalvių pievų gėlių. Šventės metu auklėtojos: Birutė Pocienė, Jurga Minciuvienė ir Natalija Červonikova  pasakojo vaikams apie Žolinės papročius, tradicijas bei arbatžolių vaistines savybes. Visi drauge kūrė vasaros gėlių puokštes, pynė vainikus, kuriuos Žolinių rytą kartu su tėveliais neš pašventinti į bažnyčią. Šventėje džiaugsmingai žaidė tradicinius ratelius, dainavo lietuvių liaudies daineles, minė mįsles, klausėsi pasakų, kūrė gėles iš spalvotų kamštelių, piešė bei spalvino vasaros ir rudens puokštes.

Baigiantis šventei, draugų bendrystėje, degustavo kvapnias vaistažolių arbatas, ragavo gardų medų.

Šventė praplėtė vaikų etnokultūrines žinias, skatino jų kūrybingumą, iniciatyvą, žadino jausmus,- teigiamas emocijas, džiugias akimirkas, kurios  dar ilgai išliks jų prisiminimuose.


SVEIKUOLIŠKOS VASAROS PRAMOGOS „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Vasara – sveikatos stiprinimo bei grūdinimosi metas. Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ ugdytinių sveikatinimui skiriamas ypač didelis dėmesys. Čia kasryt vaikai pasitinkami ir vakare namo išleidžiami iš lauko žaidimų aikštelių, mokomi linksmai pramogauti ir stiprinti  sveikatą. Išradingosios pedagogės stengiasi skatinti vaikų  fizinį aktyvumą, suteikti mažiesiems džiugių, malonių akimirkų ne tik žaidžiant, bet ir basomis vaikščiojant Sveikatingumo takeliu, prižiūrint darželio šiltnamyje ir Močiutės sodelyje pačių pasodintas daržoves bei vaistinius augalus, vaišinantis pačių užaugintomis gėrybėmis. Štai visą savaitę vaikai šurmuliavo pramoginėje savaitėje ,,Linksmos ir sveikos vasaros dienelės‘‘, kurią organizavo pedagogės Aušra Aleknaitė, Laima Kaltauskienė, Daiva Malčiauskienė, Jolanta Bučinskytė, Gražina Legeckienė, Vaida Maraškaitė, Audronė Norkienė ir Toma Bitytė. Integruotos sveikatinimo savaitės  metu mažieji ne tik žaidė judrius žaidimus, bet ir pramogaudami išbandė vandens procedūras bei galimybes, neįprastai ir smagiai piešė su kamuoliukais, muilo burbulais, vandens šautuvėliais. Vyko vandens nešimo, transportavimo karučiais varžybos, piešimas spalvotu vandeniu ant audinio, plėvelės,  asfalto. Ir kokie įspūdingi piešiniai gavosi juos marginant delniukais ir padukais. O pramoginės savaitės ,,Linksmos ir sveikos vasaros dienelės‘‘ renginius vainikavo pačių šiltnamyje užaugintų ir surinktų sveikuoliškų  daržovių skanavimas. Tai ne tik suteikė vaikams daug džiaugsmingų akimirkų, bet ir sustiprino bei užgrūdino mažuosius.

 

 

DAR VIENA ETNOKULTŪROS ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Jau  nuo mažens lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ ugdytiniai mokomi pažinti ir perimti  savo tautos kultūrą, papročius  ir tradicijas. Artėjant Joninėms,  gražų penktadienio rytą, darželinukai ir visi įstaigos darbuotojai  pradėjo kupoliaudami po darželio teritorijoje esančias pieveles. Įvairių žolynėlių vaikams prisirinkti padėjo ir tėveliai. Kartu su suaugusiais darbuotojais mergaitės ir berniukai pynė vainikėlius ir  visi – suaugę ir maži, galvas  padabinę gražiais žolynų  vainikėliais, rinkosi į  šventę.

Papuoštame daželio kieme buvo atidarytas naujai pastatytas darželio simbolis – skulptūra „Žvaigždutė“. Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos dekanas, klebonas Tadas Rudys, pašventinęs gražųjį vaikystės simbolį, linkėjo darželiui Dievo palaimos ir gražiausių vaikystės dienų, o skulptūros autorius, liaudies menininkas, drožėjas Edmundas Gaubas linkėjo džiaugsmingos vaikystės. Prasidėjo vasariškai gėlėtos Joninės. Su gražia ir lietuviams taip artima švente visą bendruomenę ir ugdytinius pasveikino darželio direktorė Regina Ivanauskaitė. Auklėtojos Mildutė Juozaitienė, Rolanda Šilianskienė, Vaida Balčiūnaitė ir Nida Barauskienė pasakojo vaikams apie Joninių papročius ir tradicijas, augalų galias ir vaistines savybes. Visi drauge džiaugsmingai sveikino vienintelį darželyje Jonuką, žaidė tradicinius lietuvių liaudies žaidimus. Vaikai minė mįsles, spėjo orus. Jauki šventė netruko prabėgti. Baigiantis šventei lauke  visi  kartu vaišinosi sultimis bei šviežiais vaisiais. Toks gražus vasariškas renginys, prisimintos senolių tradicijos suvirpino ne tik dalyvių, bet ir praeivių širdis.

 

 

RADVILIŠKIO LOPŠELIO-DARŽELIO „ŽVAIGŽDUTĖ“ BENDRUOMENĖ APLANKĖ DIDINGĄJĄ ROMĄ


Birželio 11 – 15 dienomis Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė viešėjo amžinuoju ir šventuoju miestu vadinamoje Italijos sostinėje Romoje. Kolektyvą piligriminėje kelionėje lydėjo ir su tūkstančius metų menančiu miestu – muziejumi po atviru dangumi bei švenčiausioms vietomis supažindino Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos dekanas, klebonas Tadas Rudys. Romos mieste yra Vatikano miestas - valstybė – katalikų bažnyčios popiežiaus rezidencija, dar vadinama „Šventuoju sostu“. Neišdildomus įspūdžius  kolektyvui paliko susitikimas su Popiežiumi Šv. Petro aikštėje, gražusis Vatikanas,  apsilankymas įspūdingoje Šv. Petro bazilikoje, Siksto koplyčioje, Vatikano muziejuose, Panteone, Koliziejuje. Be galo sužavėti likome didinga šv. Pauliaus bazilika, įspūdingu grožiu alsuojančia Laterano šv. Jono Bazilika - aukščiausia pagal rangą Romos katalikų bažnyčia, visų Romos ir pasaulio bažnyčių motina, kurioje stovi popiežiaus sostas. Nepakartojamus įspūdžius ir išgyvenimus paliko ypatingą aurą skleidžiantys Šventieji laiptai, grožėjomis be galo įspūdingomis Venecijos, Tautos bei Ispanijos  aikštėmis. Neišdildomą įspūdį paliko didžiausias ir garsiausias Romos Trevi fontanas, pastatytas Kvirinalio rūmų gale, Romos Forumas bei visa praeitimi dvelkianti Romos architektūra.

Grįžome be galo pakylėti, turėję išskirtinę galimybę prisiliesti prie švenčiausių vietų, nepaprastai sužavėti ir pasitvirtinę, kad tikrai  ne veltui sakoma „visi keliai veda į Romą“ į kurią verta sugrįžti bei įsitikinę, kad atrasti ir praeiti tą  piligriminį kelią vertą kiekvienam.

 

“ŽVAIGŽDUTĖS” VAIKUČIAI MOKOSI AUGINTI DARŽOVES ŠILTNAMYJE

 

Radviliškio lopšelis-darželis “Žvaigždutė” džiaugiasi laimėjęs Žemės ūkio rūmų dovaną – šiltnamį. Tai dar viena puiki galimybė išplėtoti edukacines lauko erdves ir ugdyti vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius. Be močiutės sodelio, kuriame vaikučiai jau ne vienerius metus augina vaistinius augalus, dabar gali išbandyti ir sveikuoliškų daržovių, kurioms reikia daugiau šilumos, auginimą šiltnamyje. Pirmieji darbai jau atlikti. Šiltnamyje jau puikuojasi pomidorų, paprikos daigai. Čia dabar mažieji skuba kiekvieną dieną – ne tik stebėti ir lyginti, kaip paaugo jų pačių pasodinti daigai, bet ir juos palaistyti, papurenti žemę, išvėdinti šiltnamį. Be galo džiaugiamės  tokia Žemės ūkio rūmų dovana, leidžiančia vaikams patiems eksperimentuoti, lyginti, auginti, prižiūrėti augalus bei pajusti didžiulį džiaugsmą ragauti pačių užsiaugintų sveikuoliškų daržovių.

 

PLENERAS ,,VASARĖLE, BŪK SVEIKA!“  “ŽVAIGŽDUTĖJE”

 

Šiltą gegužės 25-tosios popietę  ,,Bitučių“ grupės vaikučiai drauge su tėveliais, seneliais ir auklėtojomis Jurga Minciuviene bei Vitalija Navickiene  nudažė lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“  lauko aikštelę gražiausiomis vasaros spalvomis. Lauko plenero ,,Vasarėle, būk sveika!“  tikslas – ne tik išreikšti savo kūrybines idėjas ir gerai praleisti laiką su savo tėveliais, bet ir atsisveikinti su draugais, kurie, prabėgus vasarai, atvers mokyklų priešmokyklinių grupių duris - jiems buvo įteikti lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ direktorės padėkos raštai bei mažos atminimo dovanėlės. Gražaus šventinio renginio  metu tiek vaikučiai, tiek tėveliai surado savo kūrybines erdves: vieni kūrė savo ,,vasaros girliandą“, kiti savo kūrybiniams sumanymams panaudojo dideles medžių drožlių plokštes, dar kiti spalvotomis kreidelėmis ,,išrašė“ laišką vasarai tiesiog ant lauko grindinio. Plenero pabaigoje visi buvo pakviesti prie lauko vaišių stalo, kur ilgai buvo dalintasi įspūdžiais, netilo vaikų klegesys, linksmas juokas bei  tėvelių šilti žodžiai.

 

SAULĖTA ŠVENTĖ - TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA DARŽELYJE „ŽVAIGŽDUTĖ“

 

Pirmąją vasaros dieną – birželio pirmąją lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ kiemą papuošė įvairiaspalvės vasaros gėlės, žaismingos, vaikiškos dekoracijos bei nuotaikingos mažylių šypsenėlės. Rytmetį, skambant nuotaikingai muzikai, visus skubančius į darželį pasitiko ir su pirmąja vasaros diena pasveikino darželio pedagogės – Dovilė Pranaitytė, Irma Simonavičienė  ir Toma Bitytė. Išradingosios pedagogės vaikučius apdovanojo žaismingomis dovanėlėmis – ypatingomis vaikiškomis tatuiruotėmis ir linksmai visus kvietė į šventę bei ypatingą sferinį filmą vaikams „Mažoji abėcėlė“. Tai tikra šventė vaikams, kurioje netruko klegesio ir linksmo juoko. Po šventės  darželyje, „Žvaigždutės“ pedagogės išskubėjo į šventę patiems mažiausiems rajono vaikučiams - metinukams, kurią jau antri metai organizuoja rajono Civilinės metrikacijos skyriaus. Netradicinėse erdvėse darželio pedagogės maloniai konsultavo bei išradingai vedė edukacines – muzikos, judesio korekcijos bei kalbos pamokėles mažyliams bei jų tėveliams. Daug džiaugsmingų emocijų sklido ne vien tik iš vaikučių širdelių, bet ir iš juos į šventę atlydėjusiųjų suaugusiųjų lūpų.

 

„BORUŽĖLIŲ“ GRUPĖS VAIKAI MOKĖSI  PAŽINTI KIAULPIENĘ

 

Gegužės mėnesį pievos ir laukai apsipila geltonomis saulutėmis – kiaulpienių žiedais. Atrodo, kad pati saulė nusileidžia ant žemės. Tokią gražią gegužės dieną mažieji „Boružėlių“ grupės ugdytiniai, projekto „Augame sveiki“ dalyviai, mokėsi pažinti nepelnytai niekinamą, piktžole laikomą augalėlį. O jis – tikra vaistinė. Pienės lapuose esantis karotinas atsako už gerą regėjimą, odos ir gleivinių sveikatą, vitaminas C saugo organizmą nuo infekcijų ir ankstyvo senėjimo, vitaminas P padeda įsisavinti askorbo rūgštį ir reguliuoja nervų sistemos veiklą. Šiame augale yra ir naudingų mikroelementų, pavyzdžiui, geležies (gerina kraujo sudėtį), būtino kraujagyslėms mangano ir vario (ramina nervus). Bet svarbiausias pienės turtas – maisto skaidulinė medžiaga inulinas. Išklausę įdomų pasakojimą, vaikai išdrįso ir paragauti pienės žiedo, nes jis buvo nuskintas saugioje, nuo užterštumo apsaugotoje pamiškėje. Nelabai skanus pasirodė! Bet kaip smagu buvo žaisti su nužydėjusių pienių galvutėmis! Pienių „parašiutai“ papūsti skraidė po visą pievą... Taip mažieji, padedami grupės auklėtojų Gražinos ir Audronės, išmoko pažinti labai naudingą sveikatai augalą.

 

ŽVAIGŽDUTĖ“ – TARP AKTYVIAUSIŲ EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖS DALYVIŲ

 

Europos atliekų mažinimo savaitė – tarptautinė akcija, skatinanti visuomenę atkreipti dėmesį į didėjančią atliekų problemą. Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ daug dėmesio skiria aplinkosaugai, įgyvendina ilgalaikį projektą „Ekologijos takeliu“, kasmet aktyviai dalyvauja šios savaitės renginiuose, vykdo daug įdomių veiklų. Renginių metu įvairiais būdais skatinama vengti atliekų susidarymo, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką. Projekto organizatorės vyresniosios auklėtojos Natalija Červonikova ir Nomeda Gulbinienė stengiasi formuoti vaikų, tėvelių bei visos bendruomenės ekologinės kultūros pradmenis, skatinant suvokti save kaip atsakingą asmenybę, siekiančią išsaugoti natūralią aplinką, o sukurtais darbeliais iš antrinių žaliavų puošti aplinką. Didžiuojamės sukūrę net savo gimtojo miesto - Radviliškio herbą.

Gegužės 18 d. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas apdovanojo aktyviausius ir išradingiausius Europos atliekų mažinimo savaitės renginių dalyvius. Už pilietines iniciatyvas dalyvaujant Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose specialiuosius Aplinkos ministerijos prizus pelnė vienintelė iš ikimokyklinio ugdymo įstaigų šalyje - Radviliškio lopšelis-darželis ,,Žvaigždutė“. Už dalyvavimą renginiuose, įdomias idėjas ir daug darbo bei pastangų reikalaujančią veiklą organizuojant Europos atliekų mažinimo savaitės renginius įstaigai taip pat skirtas ministro padėkos raštas.

 

„BORUŽĖLIŲ GRUPĖS VAIKAI KARTU SU TĖVELIAIS MOKĖSI VALYTI

DANTUKUS

 

„Boružėlių“ grupės vaikai, įgyvendindami projektą „Augame sveiki“, sistemingai vykdo daug  veiklų apie sveikatą tausojantį maitinimą, tačiau nepamiršta ir kitų prevencinių, sveikatą saugančių priemonių. Opi visiems  vaikams problema - vis ankstyvėjantis dantukų kariesas. Pirmas žingsnis užkirsti jo atsiradimui ir vystymuisi yra tinkama dantukų priežiūra nuo mažens. Paskelbus šio praktinio užsiėmimo temą „Mokykimės taisyklingai valyti dantukus“,  susidomėjo daug grupės tėvelių. Susirinkusiems tėveliams ir vaikučiams, užsiėmimą vedė burnos higienistės Daina Bagūnienė ir Svetlana  Dubinskienė. Jos ne tik išsamiai paaiškino, kaip nuo mažens mokyti vaikučius dantukų priežiūros, bet ir pravedė praktinius užsiėmimus kiekvienam dalyviui. Dabar įgytas žinias kartu su tėveliais, vaikučiai tikrai  panaudos kasdien savo dantukų priežiūrai.

 

SPORTO ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Šiltą ir saulėtą gegužės keturioliktosios rytą darželio kiemas sumirgėjo balionų ir vėliavėlių gausa. Pasigirdus ritmiškai muzikai visi darželinukai, lydimi auklėtojų ir jų padėjėjų, nešini grupių vėliavomis, rikiavosi prie beržynėlio ir pakiliai žygiavo į žaliąją aikštę. Buvo paskelbta sporto šventės pradžia. Šio gražaus sveikatinimo renginio tikslas - žadinti ir skatinti  ikimokyklinio amžiaus vaikų judėjimo poreikį, ugdant vaikų gebėjimą kilniai elgtis su bendraamžiais ir suaugusiaisatitiko lopšelio-darželio  vertybines nuostatas.  Sporto šventę  organizavo pedagogės Jolanta Bučinskytė, Rolanda Šilianskienė, Toma Bitytė ir Dovilė Pranaitytė. Mažuosius sportininkus pasveikino lopšelio–darželio direktorė Regina ir palinkėjo visiems smagiai ir draugiškai pasportuoti. „Kiškučių“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Vaida pašoko nuotaikingą šokį, visi  padarė smagią mankštą, o tada skirstėsi į atskiras rungtis. Vyresnieji rungėsi estafetėse, viduriniosios grupės vaikai žaidė žaidimus su krepšinio elementais, o jaunesnieji – judriuosius žaidimus. Puikus laikas pralėkė kaip viena minutė. Šventės pabaigoje visų laukė Zuikio Puikio siurprizas – pilnas vežimaitis vitaminingų vaisių. Vaikams buvo suteikta daug džiugių, malonių akimirkų ir patirtas judėjimo džiaugsmas, ugdoma vaikų valia, atkaklumas, nuostata draugiškai varžytis.

 

PATIRTIES MAINŲ MUGĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko praktinis seminaras – patirties mainų mugė  „Interaktyvios grindys ir lentos – inovatyvaus darbo su vaikais garantas“. Jį vedė auklėtoja Jurga Minciuvienė, turinti didelę darbo patirtį dirbant su inovatyviomis informacinėmis technologijomis. Norėdami užtikrinti šiuolaikinių z kartos vaikų kokybišką bei kryptingą ugdymą(si), ikimokyklinio ugdymo pedagogai nebegali darbe netaikyti inovatyvias ugdymo(si) priemonės - interaktyvias lentas, grindis, kompiuterius, plančetinius kompiuterius. Nūdienoje pedagogai  turėtų gebėtų dirbti ir su QR kodais. Informacinės technologijos natūraliai  integruojamos į visas ugdymo sritis. Tik tada šiuolaikinių vaikų veikla darželyje, juos supančioje aplinkoje bus įdomi ir įvairi, atitinkanti jų galimybes ir poreikius, padedanti kiekvienam vaikui atskleisti savo gebėjimus ir siekti sėkmės. Įdomūs vaikams netradiciniai užsiėmimai suteikia kokybiškesnį ugdymo(si) grįžtamąjį ryšį, auga mokytojo profesijos prestižas. Todėl seminaro metu siekta suteikti pedagogams praktinių žinių apie darbo su QR kodais  bei interaktyvių lentų, grindų,  plančetinių kompiuterių galimybėmis inovatyviai ugdant ikimokyklinuką. Seminaro dalyviai turėjo puikią galimybę praktiškai išbandyti inovatyvius ugdymo metodus, išmėginti, kaip veikia Jurgos Minciuvienės autorinė metodinė mokymo priemonė - edukaciniai žaidimai su paslėptais QR kodais. Patirties mainų mugė šalies pedagogams suteikė puikią galimybę sužinoti, kaip efektyviau naudotis inovatyviomis interaktyviomis ugdymo(si) priemonėmis, skirtomis šiuolaikinių vaikų ugdymui.

 

DARŽELINUKAI SVEIKINO MAMYTES

 

Mama, mamytė, mamutė – gražiausi žodeliai skambėję iš mažųjų lūpų. Visose lopšelio – darželio  grupėse buvo pasveikinti svarbiausi ir mylimiausi žmonės – mamytės. Ugdytiniai šiai dienai labai atsakingai ruošėsi. Savo rankomis, padedami auklėtojų,  pagamino dovanėles. Šventės metu deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles, šoko. Spurdėjo mažos širdelės iš jaudulio, kad tik viskas gerai pavyktų. Mamytės nuoširdžiai plojo, o ne viena ir ašarėlę nubraukė. Dar  ilgai po šventės klegėjo darželio kiemas – vieni dalijosi šventiniais įspūdžiais, kiti fotografavosi  šventiškai papuoštame kieme.

 

ŽAIDYBINĖ KANITERAPIJA „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė aktyviai dalyvauja tarptautiniame projekte „Vaiko kelias į gražią kalbą, gerą sveikatą, laimingą gyvenimą“. Projekto organizatorės, ieškodamos inovatyviausių, alternatyvių priemonių kaip efektyviau skatinti bei plėtoti vaikų sakytinę kalbą, teigiamų emocijų raišką bei tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, jau seniai susidomėjo kaniterapijos poveikiu vaikui. Ir štai šiltą  ir saulėtą balandžio 30-osios rytą „Žvaigždutėje“ vyko ypatingas susitikimas su kaniterapijos pagalbos specialistu Andriumi ir jo augintiniu Patriku. Šio susitikimo tikslas - organizuojant žaidybinės kaniterapijos veiklą, sudaryti palankias sąlygas vaikų sakytinės kalbos plėtotei, teigiamų emocijų raiškai, ugdyti vaikų gebėjimą kalbėti apie savo savijautą, suteikti bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą. Susitikimą organizavo logopedė metodininkė Irma Simonavičienė ir auklėtoja Jurga Bložienė. Vaikučius aplankė Vilniaus kaniterapijos paslaugų centro darbuotojas su samojedų veislės augintiniu Patriku. Tai dresuotas, išlaikęs kaniterapijos „egzaminus“ šuo.  Kartu su kaniterapinio centro darbuotojais tokie šunys lanko vaikus ligoninėse, dalyvauja terapijos seansuose su įvairių sutrikimų ar baimių turinčiais vaikais. Dideliame vaikų rate Patrikas  jautėsi labai gerai ir draugiškai, rodė savo išmonę bei gebėjimus. Darželio ugdytiniai jį noriai glostė, puošė spalvotomis gumelėmis jo nuostabius plaukus, deklamavo eilėraštukus, pasakojo apie savo turimus šunelius. Patriko  purus, baltas, išpuoselėtas kailiukas traukė kiekvieną paliesti ir prisiglausti - išdrąsėjo ir puikiai jautėsi net patys droviausi darželio vaikučiai.

Žaidybinė kaniterapija darželio vaikams suteikė begalinį bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą ne vien tik su bendraamžiais, bet ir su šuneliu Patriku, sužadino teigiamas emocijas, kurias mažieji dalino aplinkiniams ir savo šeimai.  Tai nuostabus ir emocionalus renginys, nepalikęs nei vieno abejingo bei suteikęs vaikams daug džiugių įspūdžių ir naujų potyrių.

 

SAULĖTOS IR LINKSMOS JURGINĖS „ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELYJE

 

Balandžio 23 diena – Jurginės - pavasario sutikimo šventė, švento Jurgio, gyvulių globėjo diena, ganiavos pradžia. Etnokultūrines tradicijas puoselėjančiame „Žvaigždutės“ darželyje jos buvo paminėtos gražia liaudiška švente.  Aidint linksmai muzikai  visa darželio bendruomenė - vaikai, tėveliai, pedagogai, auklėtojų padėjėjos ir kiti darbuotojai rinkosi į išpuoštus kiemelius darželio teritorijoje. Improvizuotame tvartelyje buvo įkurdinti  ėriukai, kurie vaikams suteikė daug gražių emocijų ir daugeliui dar nematytų potyrių. Šventės  šeimininkė, auklėtoja Aurelija Norvaišienė ir būrys piemenėlių, „Kiškučių“ grupės vaikų su auklėtoja Vaida Maraškaite, sukvietė visus darželinukus ant žalios pievelės. Visi dainavo ir šoko,  prisiminė šios dienos lietuvių liaudies papročius ir tradicijas. Taip besilinksminant darželio kiemas pakvipo tradiciniu Jurginiu valgiu - piemenėlių taip mėgstama kiaušiniene, todėl visi prie lauko stalų improvizuotuose kiemeliuose susirinko jos  paragauti. O jau tos kiaušinienės skanumas buvo neišpasakytas – ypač kai ją skanauji lauke, prižaidęs ir pasilinksminęs, drauge su visais!  Atgaivintos Jurginių šventės tradicijos,  graži liaudiška šventė visai bendruomenei suteikė daug džiugių emocijų bei  puikią galimybę drauge pabūti jaukioje bendrystėje.

 

APLINKOSAUGINĖ AKCIJA ,,ŠVARINKIME SAVO MIESTO POILSIAVIETĘ“


„Žvaigždutės“ lopšelio-darželio „Ežiukų“ grupės bendruomenė gražų balandžio 18-osios rytmetį organizavo išvyką – aplinkosauginę akciją ,,Švarinkime savo miesto poilsiavietę“ prie Eibariškių tvenkinio. Šios aplinkosauginės akcijos tikslas - formuoti vaikų ir tėvelių ekologinės kultūros pradmenis, skatinant suvokti   save kaip atsakingą asmenybę, siekiančią išsaugoti natūralią švarią aplinką, kurioje gyvename bei ilsimės.    Ikimokyklinio amžiaus vaikams sunku suprasti ekologijos svarbą ir tai, kad reikia saugoti gamtą,  nes tik švarioje ir saugioje aplinkoje jie užaugs sveiki. Todėl tokių akcijų pagalba siekiama, kad ugdytiniai ir jų tėveliai domėtųsi ekologinėmis problemomis, saugant artimiausią aplinką, kurioje gyvena, kurioje leidžia laisvalaikį. Aplinkosauginės akcijos metu mažieji  buvo mokoma ne tik surinkti šiukšles prie Eibariškių tvenkinio, bet ir jas tinkamai rūšiuoti. Akcija tikrai pavyko – vaikai  surastas šiukšles teisingai rūšiavo, negailėdami vienas kitam pastabų ir pamokymų. Surinktas atliekas mažieji draugiškai  nešė į tam skirtus konteinerius. Smagu buvo padirbėti vardan mūsų gimtojo Radviliškio miesto švaros.

Akcija puikiai pasitarnavo ne tik vaikų gamtosauginių žinių įtvirtinimui, bet ir pilietiškumo ugdymui.  Dalyvavę tokiose akcijose vaikai tikrai daugiau nemėtys šiukšlių, paliks švarią aplinką ten, kur ilsėjosi – juk mokytis tai daryti reikia kartu ir nuo mažų dienų.

 

DARŽELYJE SVEIKATINGUMO DIENA PAŽYMĖTA MASINIU BĖGIMU

 

Pavėlavęs pavasaris pagaliau padovanojo šiltų ir saulėtų dienų. Tos dienos sutapo su Pasauline sveikatos diena, todėl darželio bendruomenė nutarė ją paminėti masiniu bėgimu „Aš bėgu – 2018“, kurį inicijuoja respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų  asociacija „Sveikatos želmenėliai“. Renginio tikslas – formuoti visos bendruomenės teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę ir ugdyti poreikį bėgioti. Visi darželinukai, pedagogės, jų padėjėjos, pasipuošę bėgimo emblemomis, išsirikiavo darželio kieme. Grojant muzikai visi drauge pasimankštino ir stojo prie starto linijos. Bėgimo trasa  buvo suskirstyta amžių atitinkančiomis distancijomis. Savo distancijas visi prabėgo draugiškai. Bėgimą užbaigė gausi darbuotojų komanda, sulaukusi entuziastingo visų ugdytinių palaikymo. Smagu visiems drauge pajusti bėgimo malonumą ir išskirtinį bendrystės jausmą, kuris dar yra ir palankus sveikatai.

 

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ“ II ETAPO VARŽYBOS RADVILIŠKYJE

 

Balandžio 4 dieną Radviliškio miesto arenoje vyko „Lietuvos mažųjų žaidynių“ II etapo varžybos.  Žaidynėse dalyvavo Radviliškio rajono ikimokyklinukų komandos, kurias sudarė  po šešis vaikus ir po du suaugusiuosius – tai Radviliškio miesto lopšelių–darželių „Žvaigždutė“ ir „Eglutė“ komandos  bei  Šeduvos lopšelio–darželio komanda.  Žaidynes organizavo „Žvaigždutės“ darželio mokytojos metodininkės Rolanda Šilianskienė ir Jolanta Bučinskytė.  Žaidynių metu areną užliejo azartas ir ryžtas, kiekviena komanda stengėsi kuo geriau pasirodyti penkiose estafetėse. Varžyboms teisėjavo nepriklausomi ir atsakingi teisėjai – kūno kultūros mokytojai iš Radviliškio miesto mokyklų. Nugalėtojomis  tapo lopšelių–darželių „Žvaigždutė“ ir „Eglutė“ komandos. Jos vyks į respublikinį „Lietuvos mažųjų žaidynių“ III etapą Panevėžyje. Mažieji dalyviai buvo apdovanoti sportiniais marškinėliais su žaidynių simbolika  ir saldžiaisiais prizais, o nugalėtojų komandos – dar ir diplomais. Laimėjusioms komandoms linkime kuo geriausios sėkmės atstovaujant savo rajoną „Lietuvos mažųjų žaidynių“ III etape!

 

VELYKŲ BOBUTĖ SU ZUIKUČIU APLANKĖ „ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIUS

 

Gražų, saulėtą balandžio 3-osios rytą „Žvaigždutės“ darželio vaikus aplankė paslaptingoji Velykų bobutė ir linksmuolis Zuikis (auklėtojos Aurelija Norvaišienė ir Vaida Maraškaitė). Jie nesislapstė, buvo linksmai nusiteikę ir kvietė visus vaikučius ir darbuotojus prisiminti ir puoselėti senąsias lietuvių liaudies Velykų tradicijas ir papročius, bei draugiškai visiems pažaisti velykinius žaidimus. Vaikai  nuotaikingai žaidė tradicinius lietuvių liaudies žaidimus „Žilvitis“, „Garnys“,  padainavo nuotaikingų dainelių apie margučius, parodė jog moka senųjų liaudiškų kiaušiniavimo oracijų bei Velykoms ir pavasariui skirtų eilėraštukų. Velykė ir Zuikis buvo sužavėti vaikų išmone, išradingumu ir kiekvieną apdovanojo spalvingu margučiu. Nusifotografavę su kiekvienos grupės ugdytiniais, linksmieji svečiai išskubėjo namo ruoštis Atvelykiui, o vaikai su pedagogėmis bei auklėtojų padėjėjomis netradicinėje edukacinėje aplinkoje - Gyvojoje beržynėlio palaukėje linksmai rideno margučius, dalinosi šventės įspūdžiais. Pakili, šventiška velykinė nuotaika darželyje nepranyko iki pat vakaro.

 

INKILĖLIŲ KĖLIMO AKCIJA „IŠKELKIME INKILUS ZYLUTĖMS“

 

„Žvaigždutės“ jaunųjų miško bičiulių būrelio „Drevinukas“ nariai kovo 29 d. vyko į  Antaniškių mišką iškelti zylutėms inkilus. Miškosauginės akcijos tikslas - mokyti vaikus kartu su miškininkais  kelti inkilus zylutėms, skatinti  saugoti bei globoti  paukščius pavasarį. Džiugu, kad jauniesiems miško bičiuliams labai noriai talkino Radviliškio girininkijos girininkas Romualdas Poškus bei jo pavaduotojas Mindaugas Norvydas. Akcijos metu vaikai iškėlė inkilėlius, stebėjo paukštelius, klausėsi jų balsų. Smagu buvo visiems grįžti namo atlikus kilnų darbą – parūpinus namus miško paukšteliams.

 

,,VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2018“

 

Jau ne pirmus metus Radviliškio lopšelis-darželis ,,Žvaigždutė“ prisijungia prie respublikinės akcijos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“.  Ir patys mažiausieji, ir vyresnieji nuo mažumės mokosi suprasti, kas yra patyčios, įsijausti į kito jausmus, mokosi draugiško elgesio bei gebėjimo tinkamai spręsti iškilusias problemas. Savaitės veikla buvo įvairiapusė, paskirstyta pagal vaikų amžių ir gebėjimus. Visą savaitę darželyje vaikai kalbėjosi, vaidino, stebėjo, klausė, žiūrėjo, žaidė, atliko įvairias užduotis patyčių prevencijos tema. ,,Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ organizavo socialinė pedagogė Nida Barauskienė, mokytoja metodininkė Rima Mateliūnienė ir vyresnioji mokytoja Vaida Maraškaitė. Pedagogių atsakingai ir su meile parengtos veiklos vaikų širdelėse pasėjo gerumo, atsakingumo už draugą, supratingumo, atjautos daigelius. Tikimės, kad tai, ką vaikai išmoko, išbandė, pajuto, išgyveno veiklose, paliks gilų pėdsaką mažųjų gyvenime ateityje.

 

Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ aktyviai įsijungė į pilietinę akciją „Lietuvai 100 – sveikas, mažyli“, mezgant Valstybės vėliavos spalvų kojinytes Lietuvos mažiausiems, gimusiems 2018 metais.  Visos bendruomenės pastangomis numegzta net 60 kojinyčių mažyliams.

 


 

„ŽVAIGŽDUTĖS“     DARŽELYJE PAMINĖTA PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

 

Kovo 20 dieną visa lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė susirinko lauko edukacinių erdvių beržynėlyje į gamtosauginę akciją „Tau, Žeme“, skirtą Pasaulinei Žemės dienai. Akciją organizavo vyresniosios mokytojos Mildutė Juozaitienė ir Daiva Malčiauskienė. Šios akcijos tikslas – formuoti atsakingą ir rūpestingą požiūrį į supančią aplinką, gamtą, suteikiant vaikams ekologinių, aplinkosauginių žinių. Visi dalyviai atėjo nešini įvairiaspalvėmis, pačių pagamintomis gėlėmis, žaliais balionėliais, ant kurių buvo užrašyti linkėjimai Žemei. Aidint smagiai muzikai,  margaspalvė kolona, skanduodama palinkėjimus Žemei, apėjo visą darželio teritoriją. Eisenos priekyje buvo nešama Žemės vėliava, o šalia žygiavo Saulytė ir Vandenėlis. Sugrįžusiems į beržynėlį linksmoji Saulytė ir gerasis Vandenėlis  pasakojo  apie gamtos svarbą ir reikšmę žmogui, skatino ją saugoti ir tausoti.  Į dangų pakilo žali balionai su vaikų sugalvotais  palinkėjimais Žemei. Beržynėlio edukacines erdves darželinukai papuošė naujais personažais, atributais bei  improvizuotais vandens lašeliais. Visi susirinkusieji siuntė gražiausius linkėjimus Žemei, linksmai pozavo  bendrai  nuotraukai.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELIO VAIKAI Į GRAŽIĄ KALBĄ KELIAUJA SU KAKE MAKE


Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“, įgyvendinant ilgalaikius: tarptautinį kalbos ugdymo  projektą „Vaiko kelias į gražią kalbą, gerą sveikatą, laimingą gyvenimą“ bei respublikinį prevencinį projektą „Žaidimai moko“, kovo 12-16 d. vyko integruota literatūrinė – pramoginė kalbos ugdymo savaitė „Pakeliui į gražią kalbą, gerą sveikatą ir laimingą gyvenimą kartu su Kake Make“. Ją  visiems darželio vaikams organizavo logopedė Irma Simonavičienė, auklėtojos Rolanda Šilianskienė, Vaida Balčiūnaitė, judesio korekcijos, specialioji pedagogė Toma Bitytė ir meninio ugdymo mokytoja Dovilė Pranaitytė. Organizatorių tikslas -  skleisti vykdomų projektų veiklos gerąją darbo patirtį, kaip ieškant įvairiausių prevencijos darbo būdų, žaidžiant emocionaliai patrauklius žaidimus, siekiama užtikrinti harmoningą vaiko psichofizinę raidą, sėkmingą kalbos vystymąsį, pozityvią vaiko ir suaugusių tarpusavio sąveiką. Integruota literatūrinė - pramoginė savaitė prasidėjo kovo 12 d. didžiule staigmena - vaikučius aplankė labai laukta viešnia – pati Kake Makė ir Netvarkos Nykštukas. Vaikai kartu su žaidė nuotaikingus kalbinius bei judriuosius žaidimus, sportavo, šoko Kakės Makės linksmąjį šokį. Tiesiog vyko labai gražus, linksmas Kakės Makės edukacinis spektaklis vaikams ir su vaikais. Visą savaitę lopšelyje-darželyje liejosi nuotaikingos, pozityvios Kakės Makės ir Netvarkos Nykštuko paskleistos emocijos. Kovo 13 d. grupėse vaikučius aplankė Kakės Makės draugai - nuotaikingas Kamuoliukas Linksmuoliukas ir geroji Smalsutė Čiauškutė. Pedagogė Toma Bitytė vaikams vedė išmaniąsias veiklas „Kamuoliuko Linksmuoliuko išdaigos“, o logopedė Irma Simonvičienė kartu su Smalsute Čiauškute ir vaikais žaidė kalbinius žaidimus bei kūrė pasakas Kakei Makei. Kovo 14 d. mažieji darželio vaikučiai kartu su auklėtojomis Laimute Kaltauskiene, Asta Vaitiekūnaite, Aušra Aleknaite mokėsi iš sumaniųjų „Ežiukų“ (auklėtoja Rolanda Šilianskienė) ir „Lapiukų“ (auklėtoja Balčiūnaitė) grupių draugų miklinti pirštukus, mankštinti liežuvėlį, pūsti Kakės Makės dūdelę bei susitvarkyti išmėtytus žaisliukus. Kovo 15 d. „Ežiukų“ ir „Lapiukų“ grupių ugdytiniai rinkosi į kalbos viktoriną „Kalbos ir žaidimų kraitelė“, kuri vyko darželio Edukacinių aplinkų miestelyje. Vaikai sumaniai atliko įvairias Kakės Makės kalbines, erdvės ir regimąjį suvokimą lavinančias užduotis, o viktorinos pabaigoje buvo apdovanoti saldžiomis sveikuolių dovanėlėmis. Integruotos literatūrinės – pramoginės savaitės „Pakeliui į gražią kalbą, gerą sveikatą ir laimingą gyvenimą kartu su Kake Make“ uždarymui kovo 16 d., skambant nuotaikingai Kakės Makės Šėlsmo dainai, į aktų salę sugužėjo džiugiai nusiteikę visi vaikučiai. Darželio direktorė R. Ivanauskaitė padėkojo vaikams už aktyvų dalyvavimą, linksmas šypsenas bei skardų vaikystės juoką o organizatoriams -  už išradingą, inovatyvų vaikų kalbos lavinimą bei teigiamų emocijų sklaidą darželyje. Visų grupių bendruomenės buvo  apdovanotos Kakės Makės Padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis – įspūdingomis foto nuotraukomis su Kake Make.

 

Integruota literatūrinė – pramoginė savaitė „Pakeliui į gražią kalbą, gerą sveikatą ir laimingą gyvenimą kartu su Kake Make“ – tai šiuolaikiško ir išradingo vaikų kalbos lavinimo bei ypatingų, džiugių  įspūdžių savaitė visiems „Žvaigždutės“ vaikučiams.

 

 

 

DĖL 2 % PAJAMŲ MOKESČIO PARAMOS SKYRIMO


Nuoširdžiai dėkojame tėveliams ir lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ darbuotojams už geranorišką paramą, kurią 2017- aisiais metais suteikėte mūsų lopšeliui-darželiui, pervesdami 2 % pajamų mokesčio sumos, galimos skirti paramai pagal LR Labdaros ir paramos įstatymą.


Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ rekvizitai:

Kodas – 190714693

Paramos gavėjas – Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“

Adresas: - V. Brazausko g. 1, 82152,  Radviliškis

Banko sąskaita: AB Šiaulių bankas

Nr. LT877181400001130251

 

MALONIAI KVIEČIAME IR ŠIAIS METAIS PAREMTI MŪSŲ LOPŠELĮ-DARŽELĮ „ŽVAIGŽDUTĖ“.

 

 

 

„ŽVAIGŽDUTĖJE“ DAINŲ IR ŠOKIŲ PYNĖ LIETUVAI


Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ Lietuvos valstybės šventes  mokomasi švęsti visai bendruomenei kartu. Kovo 11-osios progai gražiai nuskambėjusi  dainų ir šokių pynę „Aš Lietuvai“ parodė, kad susitelkimas ir  bendros pastangos gražiai paminėti Lietuvai svarbią datą - tai puiki galimybė suaugusiųjų pavyzdžiu ugdyti vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus Tėvynei. Organizuojant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventei skirtą renginį, stengtasi ugdyti vaikų pilietiškumo jausmą, pagarbą savo šaliai, kultūrai, žmonėms, meilę gimtajam žodžiui, dainai, šokiui. Dainų ir šokių pynę „Aš Lietuvai“ organizavo ir vedė meninio ugdymo mokytoja Dovilė Pranaitytė, judesio korekcijos, specialioji pedagogė Toma Bitytė. Šventėje dalyvavo ne tik visi lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Drugelių“, „Boružėlių“, „Bitučių“, „Giliukų“, Ančiukų“, „Žirniukų“, „Kiškučių“, „Ežiukų“ ir „Lapiukų“ grupių ugdytiniai, grupių auklėtojos,  jų padėjėjos, pagalbos vaikui specialistų komanda, bet ir gausus būrys į šventę atėjusių mamyčių, tėvelių  ir net močiučių bei senelių.

Šventės metu netrūko linksmos ir pakilios nuotaikos. Visus apjungė patriotiškumo ir  pasididžiavimo jausmas, kad esame lietuviai. Taip  žaismingai ir prasmingai „Žvaigždutės“ darželyje  nuo mažens ugdoma didelė meilė Tėvynei Lietuvai.

 

GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

 

Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ kaip ir kasmet  aktyviai dalyvavo nacionalinėje pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis Tautos Žiedas“. Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – patraukliomis formomis skatinti  pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, stiprinti pilietinę vienybę ir pasididžiavimą savo valstybe. Akcijos metu  darželio bendruomenės nariai žaismingai ir patraukliai paminėjo vieną svarbiausių valstybės istorinių datų.

 

 

VAIKUS SVEIKOS GYVENSENOS MOKĖ BORUŽĖ IR PINGVINAS

 

Kovo 7 dieną projekto „ Augame sveiki“ dalyvius, „Boružėlių“ grupės vaikus, aplankė Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatinimo centro skyriaus „Sportas visiems“ specialistai. Grupėje vyko sveikatos valandėlė „Mes judam, krutam, sveikai gyvenam“. Išmintingoji Boružė atvežė vaikams  vaisių ir daržovių, iš kurių visi drauge  čia pat gaminosi ir ragavo sveikuoliškus kokteilius. Besivaišindami visi nusprendė, kad toks maistas ne tik labai sveikas, bet ir suteikiantis daug energijos.  Mažieji Boružei pažadėjo rinktis sveiką maistą ir į dieną suvalgyti tik po vieną saldainį! Antra valandėlės dalis vyko darželio sporto salėje. Čia vairą į rankas paėmė linksmasis išdykėlis Pingvinas. Jis pravedė ugdytiniams  mankštą. Energija ir geros emocijos užtvindė visą salę. Mažieji sportavo labai entuziastingai. Už lango šviečianti saulytė šypsojosi visiems. Tik čia Pingvinas pajuto, kad jam labai karšta ir nutarė paieškoti vėsesnės vietos, paskui jį namo susiruošė  ir Boružė. Vaikai svečiams padovanojo savo pieštus portretus ir džiovintų vaisių krepšelį, o svečiai pažadėjo dar sugrįžti. Taip smagiai žaisdamos, grupės auklėtojos, vyresniosios mokytojos Gražina Legeckienė ir Audronė Norkienė, ugdo  vaikų įpročius sveikai maitintis ir skatina prigimtinį norą judėti.


VIDEO TILTO PAGALBA „ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKAI

PRISTATĖ LIETUVĄ DRAUGAMS IŠ LENKIJOS

 

Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ bendruomenė tobulina tarptautinę organizacijos bendradarbiavimo kultūrą, todėl įvairiomis darbo formomis palaiko abipusiškai naudingus bendradarbiavimo ryšius su socialiniais partneriais iš Lenkijos Respublikos. Kartu su Gniezno miesto darželio Nr.14 ,,Mali Piastowe“ bendruomene yra įgyvendinamas ilgalaikis etnokultūrinis projektas ,,Tautų kultūrinė praeitis ir dabartis“. Reguliariai vyksta pasikeitimai informacija, darbeliais, dovanėlėmis tarp vaikučių, organizuojami video tiltai, susitikimai. Džiaugiamės, jog 2017 m. mus aplankė lenkų delegacija, jaukioje bendrystėje iš mūsų mokėsi lietuvių liaudies papročių, dalyvavo etnokultūros šventėje ,,Mykolinės”. Ypač smagu, kai informacinių technologijų pagalba darželio „Žvaigždutė“ ugdytiniai gali bendrauti su kitos šalies vaikais, pažinti jų kultūrą, pristatyti savo tautos papročius bei tradicijas. Štai vasario 28 d. Video tilto metu Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ bendruomenė draugams iš Lenkijos pristatė, kaip šventė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų. Draugiškas ir bičiuliškas partnerystės tiltas su kitos kultūros bendruomenės nariais įrodė, jog įstaiga tampa vis labiau veikli ir atvira, veiksni ir informatyvi ne tik rajone, šalyje, bet ir tarptautiniame lygmenyje. Daug džiugių emocijų atnešęs tiesioginis susitikimas su draugais dar kartą patvirtino, koks gilus ir įvairus gali būti bendradarbiavimas ir koks reikalingas, kad galėtume savo mažųjų ugdytinių širdelėse skiepyti pasididžiavimą ir didelę meilę savo brangiai šaliai Lietuvai.

 

GURGU GURGU Į „ŽVAIGŽDUTĖS“ KAZIUKO TURGŲ

 

Mūsų darželyje daugelį metų puoselėjamos tautiškos tradicijos ir švenčiamos tradicinės lietuvių liaudies šventės, todėl ir šį pavasarį pasitikome spalvinga, kupina gerų emocijų ir smagaus šurmulio Kaziuko muge. Darbelių ir kepinių gausa sumirgėjo visų darželio grupių prekystaliai. Prekes gamino patys ikimokyklinukai visą savaitę vykusiose amatų dirbtuvėlėse, vaikams padėjo grupių pedagogės, būrelių vadovai, o kulinarinių gebėjimų meistrės - mamytės paruošė įvairiausių skanumynų. Mugėje savo dirbiniais prekiavo tautodailininkė Olia Plungienė, buvusi mūsų pedagogė Elena Stankevičienė bei Lizdeikos gimnazistai. Pirkėjų irgi netrūko. Apsidairyti ir apsipirkti atvyko Radviliškio mokyklų pradinių klasių mokiniai, Lizdeikos gimnazijos mokiniai, gausus būrys tėvelių, vedinų savo atžalėlėmis. Klegėjo mugė nuo ryto iki pat vakaro. Dvi tautiniais rūbais pasidabinusios šio renginio šeimininkės: Daiva Malčiauskienė ir Aušra Aleknaitė visus svečius vaišino riestainiais, kepta duona ir aromatinga arbata. Džiugu, kad jau tapo tradicija liaudiškas šventes, etnokultūros renginius organizuoti visai bendruomenei kartu – visiems darbuotojams, tėveliams, vaikučiams – juk taip bendru susitelkimu bei pavyzdžiu gražiai ir prasmingai ugdomi mūsų šalies piliečiai.

 

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Vasario 26 dieną Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“ 1 etapo varžybos. Jas surengti pakvietė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija RIUKKPA. Žaidynes organizavo mokytojos metodininkės Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė. Šio renginio tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant vaikų prigimtinį judėjimo poreikį. Sporto šventėje dalyvavo vyresniojo ikimokyklinio amžiaus komandos iš „Ežiukų“, „Lapiukų“, „Ančiukų“ ir „Bitučių“ grupių. Kiekvieną komandą sudarė po 6 vaikus. Buvo linksmai rungtyniaujama 5 judriose estafetėse. Netrūko entuziazmo, sportinio užsispyrimo ir ryžto bei gausaus sirgalių būrio palaikymo. Nugalėjo, žinoma, draugystė, gera nuotaika ir puiki galimybė visiems drauge pasportuoti, pažaisti. Visi sportininkai buvo apdovanoti RIUKKPA diplomais, Radviliškio visuomenės sveikatos biuro knygelėmis ir lopšelio-darželio prizais. Antrasis etapas vyks kovo mėnesį, kur smagiai varžysis visų rajono ikimokyklinių įstaigų komandos.

  

 

ŽVAIGŽDUTĖ“ RESPUBLIKINIAME PILIETIŠKUMO UGDYMO PROJEKTE ,,KAIP SURASTI LIETUVĄ 2018?“Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ vyresnieji vaikučiai dalyvavo Lietuvos ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų interaktyvaus pilietiškumo ugdymo projekte ,,Kaip surasti Lietuvą 2018?“ Šio projekto tikslas – informacinių technologijų ir video tiltų pagalba ugdyti vaikų pilietiškumą bei tautinį ir kultūrinį tapatumą, patriotinius jausmus tėvynei, plėsti vaikų supratimą apie Lietuvą, savo gimtąjį miestą.

Projektas buvo vykdomas III etapais. Pirmojo etapo metu vaikučiai rinko informaciją apie tėvynę, savo miestą Radviliškį, kūrybiškai ją pritaikė. Bendradarbiaujant su ugdytinių tėveliais buvo parengta fotonuotraukų knyga ,,Keliauju po Radviliškį“. Ją ,,Lapiukų“ grupės ugdytiniai kūrybiškai ir inovatyviai pristatė darželio draugams.

Antrojo etapo metu vyko interaktyvi viktorina ,,Kaip surasti Lietuvą 2018?“ su Vilniaus privataus darželio ,,Vaikų kiemelis“ priešmokyklinės grupės vaikais, kurie pristatė savo gimtąjį miestą - Vilnių. Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ ugdytinių pristatymas nuskambėjo dainomis, eilėraščiais apie Radviliškį. Taip pat buvo pademonstruota fotonuotraukų knyga ,,Keliauju po Radviliškį“, kur surinktos pačios gražiausios ir žymiausios mūsų miesto vietos.

Šis projektas ugdytiniams suteikė daug žinių apie Lietuvą bei naujų patyrimų bendraujant ,,skype“ programa su vaikais, gyvenančiais kitame mieste. Vaikai džiaugiasi suradę naujus draugus, su kuriais galės bendrauti ir dažniau.


 

ŽVAIGŽDUTĖS“ PILIETIŠKUMO AKCIJAPalaikydami Kelmės lopšelio - darželio „Kulverstukas“ iniciatyvą, „Žvaigždutės‘ bendruomenė dalyvavo akcijoje „Vasario 16-ąją – į ugdymo įstaigą su vėliavėle“. Akcijos tikslas - organizuoti visų ugdytinių, tėvelių atėjimą į darželį su vėliavėle ir taip paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį,. Jau ankstyvą vasario 15-osios rytą, darželio prieigos sužydėjo trispalvėmis. Vaikučiai kartu su tėveliais į darželį ėjo nešini vėliavėlėmis. Dieną, pasipuošusi tautine atributika ir vėliavėlėmis, darželio kieme, prie papuošto jazmino krūmo, fotografavosi visa įstaigos bendruomenė.

Kaip gera Lietuvos gimtadienį švęsti visai bendruomenei kartu. Ši prasminga akcija – puiki galimybė suaugusiųjų pavyzdžiu ugdyti vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus Tėvynei.


 

 

UŽGAVĖNES ŠVENTĖ VISA „ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELIO BENDRUOMENĖ

 

Vasario 13-osios popietę darželio kiemas skambėjo nuo gausaus persirengėlių keliamo triukšmo. Visa „Žvaigždutės“ bendruomenė – vaikai, darbuotojai ir gausus būrys tėvelių susirinko į spalvingą Užgavėnių šventę. Gausios eisenos priekyje stumdėsi Lašininis su Kanapiniu, buvo velkamas blukis, čigonėlės, velniukai ir visokie kiti personažai triukšmavo, dainavo, gąsdino pabodusią žiemą. Darželio kieme Lašininis su Čigone kvietė pažaisti tradicinius šios šventės žaidimus: „Meškutė“, „Blynai“, „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ bei pasigalynėti su maišais, „Šluotų lenktynėse“. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti riestainių medaliais. Lašininio ir Kanapinio kova baigėsi pastarojo pergale. Su visomis blogybėmis buvo sudeginta Morė, o tada jau visi dalyviai darželio kieme įrengtoje Blyninėje vaišinosi skaniais karštais blynais ir kvapnia sveikuoliška arbata. Linksmas šurmulys netilo dar ilgai - vieni vaišinosi, kiti šnekučiavosi, džiaugėsi švente, fotografavosi su Užgavėnių personažais. Taip visos bendruomenės bendrystėje prisimintos senosios Užgavėnių tradicijos, suteikta vaikams daug džiugių akimirkų.

 

ŽVAIGŽDUTĖJE“ ŠALIES VAIKŲ EILĖS LIETUVAI

 

Vasario 13 dieną Radviliškio lopšelyje–darželyje „Žvaigždutė“ vyko respublikinis patriotinio eilėraščio deklamavimo konkursas „Aš Lietuvą nešuosi širdyje“. Šis, jau tradiciniu tapęs renginys, šiais metais skiriamas Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Į konkursą atvyko gausus būrys vaikučių ir jų mokytojų, tėvelių iš įvairių Lietuvos vietų. Visa darželio bendruomenė svečius pasitiko vilkėdama tautinius kostiumus, parodė gražią sveikinimo programėlę. Vertinimo komisijai vadovavo vaikų mylima poetė Zita Gaižauskaitė. Deklamavimo konkursas vyko atskiroms amžiaus grupėms: ikimokyklinio amžiaus 3 – 5 metų ir priešmokyklinio amžiaus 6 – 7 metų vaikams. Visi konkurso dalyviai labai stengėsi, deklamavo nuoširdžiai, išraiškingai, todėl vertinimo komisijai tikrai teko padirbėti. Konkurso laureatais tapo: Ema Šegždaitė iš Radviliškio Vaižganto progimnazijos, Almantas Drazdovas iš Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos, Viktorija Smirnovaitė iš Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos, Karolina Adomaitytė ir Ainius Dambrauskas iš Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“, Adelė Poškutė iš Radviliškio lopšelio–darželio „Eglutė“. Visi laureatai bei juos parengę pedagogai gavo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Padėkos raštus ir asmenines dovanas, o visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Radviliškio lopšelio–darželio „Žvaigždutė“ Padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Atskiri prizai taip pat įteikti Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikams bei juos parengusiems pedagogams už gražią iniciatyvą bei dideles pastangas deklamuoti respublikiniame konkurse. Visi mažieji svečiai pertraukėlių metu galėjo žaisti interaktyvius žaidimus išmaniosiose lentose ir ant išmaniųjų grindų, o pedagogai pabendrauti ir pasidalinti gerąja pedagogine patirtimi bei aplankyti darželio bendruomenės kūrybinių darbų parodą, taip pat skirtą Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Šis konkursas – puiki dovana Tėvynei Lietuvai ir dar viena puiki galimybė ugdyti vaikų pilietiškumą, meilę savo gimtinei Lietuvai.

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELIO BENDRUOMENĖ PILIETINĖJE AKCIJOJE

„100 ŽINGSNIŲ LIETUVAI“

 

Vasario 9 diena vieninga lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė dalyvavo pilietinėje akcijoje „100 žingsnių Lietuvai“. Tai graži Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė“ idėja, kurios metu ugdytiniai ir darbuotojai, pasipuošę tautine atributika, nuotaikingai praėjo šimtą žingsnių. Akcijos metu netrūko linksmos ir pakilios nuotaikos, bendrystės jausmo. Visus apjungė patriotiškumo jausmas pasitinkant Lietuvos atkūrimo šimtmetį. Taip žaismingai ir prasmingai darželyje nuo mažens ugdoma meilė Tėvynei.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ PEDAGOGŲ GEROSIOS PATIRTIES DALYTUVĖS PAKRUOJYJE


Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ pedagogai organizavo apskrito stalo diskusiją - gerosios patirties dalytuves „Išmanusis ugdymas šiuolaikiniam vaikui. Patirtis, galimybės, įžvalgos“ su bendradarbiavimo partneriais iš Pakruojo lopšelio-darželio „Vyturėlis“. Apskrito stalo-diskusijos metu dalintasi gerąja darbo patirtimi apie šiuolaikinių z kartos vaikų ugdymą, diskutuota, kaip ugdyti šiuolaikinį vaiką, kaip į šį procesą turi įsilieti ne tik pedagogai, bet ir visa įstaigos bendruomenė. Diskusijos metu susitiko bendradarbiavimo partneriai iš Pakruojo lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ir Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“. Abiejų bendruomenių atstovai dalinosi įžvalgomis, kaip visų darbuotojų ir tėvų bendros pastangos gali pasitarnauti optimizuojant ugdymo procesą, kokybiškiau ugdyti šiuolaikinius vaikus. Taip pat buvo nuvežta ir pristatyta Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ visos bendruomenės kūrybinių darbų parodą ,,Šimtas darbelių iš mažų širdelių“, skirta Lietuvos atkūrimo 100-čiui paminėti. Šią parodą kūrė visa „Žvaigždutės“ bendruomenė: pedagogai, aptarnaujančio personalo darbuotojai, jų šeimos nariai, darželio ugdytiniai, jų šeimos ir net buvę lopšelio-darželio ugdytiniai. Renginio metu susitarta, kad bendradarbiavimo partneriai iš Pakruojo lopšelio-darželio „Vyturėlis“ taip pat parengs parodą ir ją atveš pristatyti Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenei. Šios gražios gerosios patirties dalytuvės – tai inovatyvus ieškojimas, kaip visos bendruomenės pastangomis surasti pačius geriausius būdus ir metodus išmaniai ugdyti šiuolaikinius vaikus.

 

ŽIEMOS SPORTO ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Smagu, kad sulaukėme žiemos, kuri visą lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenę sukvietė į žiemos sporto šventę „Sniego karalystėje“. Šventę organizavo auklėtojos Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė. Ši šventė skirta Lietuvos atkūrimo 100-mečiui. Vaikai labai laukė galimybės linksmai pasportuoti lauke, todėl visi džiugios, pakilios nuotaikos sugūžėjo į darželį su rogutėmis. Sporto šventės metu vaikai išbandė įvairias žiemos sporto šakas: rogučių, ledo ritulio ir net biatlono. Pagal vaikų amžių parinktos rungtys skatino vaikų fizinę, psichinę sveikatą ir sveiką gyvenimo būdą žiemą. Smagu, kad visus - didelius ir mažus sporto renginys suvienijo vienam bendram tikslui: stiprinti vaikų sveikatą, leisti jiems pajusti žiemos teikiamas galimybes linksmai judėti, paminėti Lietuvos 100-mečio gimtadienį ir suteikti daug džiugių emocijų mažiesiems ugdytiniams.

 

SVEIKATINGUMO RYTMETYS RADVILIŠKIO LOPŠELYJE-DARŽELYJE “ŽVAIGŽDUTĖ“

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Boružėlių“ grupės vaikučiai sausio mėn. 19 d. dalyvavo sveikatingumo rytmetyje „Žolelės šildo ir ramina“. Vaikučius aplankė Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistė - dietistė Rita Tamošiūnaitė, kuri visiems papasakojo, kaip saugoti savo sveikatą ir kaip gydytis be vaistų. Grupės auklėtojos kartu su vaikučiais viešnią vaišino pačių užaugintomis kvapnių žolelių sveikuoliškomis arbatomis. Visi drauge ragavo čiobrelių, raudonėlio, mėtų ir liepžiedžių arbatas, skanavo pilnagrūdę duoną su medumi, vaišinosi auklėtojos Audronės džiovintais obuoliais ir kriaušėmis. Sveikatinimo renginys vaikams suteikė daug teigiamų emocijų, pažinimo džiaugsmą, pagilino žinias apie sveikatai palankią mitybą bei žolelių arbatų naudą žmogaus organizmui. Taip mažieji „Žvaigždutės“ ugdytiniai mokomi žengti sveikatai palankios mitybos link.

  

ŽVAIGŽDUTĖS“ DOVANA LIETUVOS ATKŪRIMO 100-MEČIUI

 

Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ parengta fotonuotraukų knyga ,,Keliauju po Radviliškį“. Knygą parengė „Lapiukų“ grupės tėvai ir pedagogės: Birutė Pocienė, Vaida Balčiūnaitė, Jurga Minciuvienė. „Lapiukų“ grupės bendruomenės knygos ,,Keliauju po Radviliškį“ išleidimo tikslas - bendradarbiaujant su tėvais, suteikti ugdytiniams žinių apie gimtojo miesto žymias vietas, jų reikšmę Radviliškiui bei skatinti vaikus ir jų tėvelius dalintis turima informacija ir parengti leidinį. Knyga buvo kuriama pasitelkiant inovatyvias technologijas, vaikų kūrybinius gebėjimus, pasidalinant turimomis žiniomis apie Radviliškį su kitais darželio ugdytiniais. Knygos parengimo ir pristatymo etapuose dalyvavo visa Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“bendruomenė.

Tai puiki dovana miestui Lietuvos atkūrimo 100-mečio proga bei gražus bendrystės pavyzdys, kai visi kartu – tėvai, vaikai, darželio darbuotojai – ieško pačių gražiausių savo gimtojo miesto vietų, išsiaiškina, kuo jos svarbios Radviliškiui ir įsiamžina prie jų.

 


 

VISUOTINĖ PILIETINĖ INICIATYVA DARŽELYJE

 

 

Sausio 13-osios išvakarėse prasmingai paminėta Laisvės gynėjų diena „Žvaigždutės“ lopšelyje darželyje. Jau aštuntą valandą visi įstaigos langai pritemo, o juose sužibėjo atminimo žvakučių liepsnelės. Taip ugdytiniai ir visi įstaigos darbuotojai pagerbė prieš 27 metus žuvusius laisvės gynėjus, prisijungė prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Grupėse vaikučiai su pedagogėmis susirinko susikaupimo valandėlėms, išklausė pasakojimų apie to meto įvykius ir dabartinės mūsų valstybės laisvės kainą, peržiūrėjo filmus ta tema. Vyresniuosius ikimokyklinukus darželio socialinė pedagogė Nida Barauskienė ir specialioji pedagogė Toma Bitytė sukvietė į prasmingą edukacinę veiklą, skirtą Laisvės gynėjų dienai. Vaikų laukė įdomios ir lavinančios užduotys interaktyvioje lentoje, dėlionės, didaktiniai žaidimai „Surask Lietuvos vėliavą“, „Kaip surasti Lietuvą?“. Ugdytiniai iš neužmirštuolių žiedų sudėjo žodžius „Lietuva“ ir „Laisvė“. Renginio metu vyravo rimtis ir susikaupimas, smalsios vaikučių akys sekė kiekvieną rodomą vaizdinę medžiagą, įdėmiai klausėsi vyresniųjų pasakojimų. Taip darželyje pedagogai stengėsi puoselėti istorinę atmintį, ugdyti mažųjų patriotiškumą, tautinę savimonę ir meilę tėvynei.

 

 

 

 

 

 


Sprendimas UAB "Tiki Max" www.tikimax.lt 8-422-50683